Lato to czas, kiedy Twoja skóra potrzebuje nawilżenia i dodatkowej dawki odżywienia. Po sezonie grzewczym jest poszarzała i pozbawiona blasku. Podczas wakacji skóra narażona jest na szkodliwe promienie słoneczne. Mimo że używasz kremów z filtrem, możesz zaobserwować u siebie przebarwienia posłoneczne. A co z utratą jędrności, blasku i zmarszczkami? Poradzą sobie z nimi zabiegi z zakresu kosmetologii. Które z nich wybrać?

 

Kosmetologia — przywraca skórze utracony blask, jędrność i młody wygląd

Kosmetologia — czym się zajmuje?

Kosmetologia to dziedzina dermatologii. Nazywa się ją także kosmetyką lekarską. Łączy ona w sobie naukę biologii, chemii, fizyki, a nawet dietetyki. To właśnie dzięki kosmetologii poprawisz swój wygląd i poczujesz się bardziej atrakcyjna. Oczywiście zabiegi kosmetyki leczniczej są nieinwazyjne, co oznacza, że nie wymagają użycia skalpela. Wiele kobiet nie chce ingerencji chirurgicznej w swoją twarz i ciało, dlatego wybierają bezpieczne zabiegi z zakresu kosmetologii. 

Nawilżanie i wygładzanie, czyli najlepsze zabiegi dla skóry suchej

Nawet najlepszy krem nie zastąpi Ci zabiegu przywracającego skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Sucha, poszarzała, z widocznymi zmarszczkami — tak może prezentować się Twoja odwodniona cera. Aby przywrócić jej odpowiedni poziom nawilżenia, odświeżyć ją i wygładzić, zdecyduj się na infuzję tlenową. Co to za zabieg? Infuzja tlenowa wykorzystuje tlen hiperbaryczny i jest nieinwazyjną metodą wtłaczania w skórę substancji aktywnych.

Bez nakłuwania, za to z uczuciem komfortu. Podczas zabiegu stosuje się kwas hialuronowy, który sprawia, że skóra jest gładsza i lepiej nawilżona. W efekcie stajesz się posiadaczką rozjaśnionej, nawodnionej i promiennej cery. 

Mezoterapia mikroigłowa — przeciwdziała zmarszczkom i poprawia elastyczność skóry

Mezoterapię mikroigłową wykonuje się przy pomocy dermo rollerów lub urządzenia Dermapen. Dermo rollery wykonane są z tworzywa sztucznego i wyposażone w obrotowy wałek oraz rączkę. Ów wałek na swojej powierzchni posiada małe igiełki ze stali chirurgicznej lub stopów tytanu. Zwykle są ułożone w kilku rzędach i mają różną długość. 

Z kolei Dermapen to urządzenie wyposażone w 12 igieł nakłuwających skórę. Te mikronakłucia zmuszają skórę do intensywnej regeneracji. Już po pierwszym zabiegu zaobserwujesz u siebie:

  • ujednolicenie kolorytu skóry, 
  • poprawę jej elastyczności i jędrności, 
  • wygładzenie zmarszczek, 
  • redukcję przebarwień i blizn potrądzikowych. 

Nie obawiaj się — zabieg jest szybki i bezbolesny. Nawet nie odczujesz, że Twoja skóra została nakłuta. 

Peeling chemiczny jako alternatywa dla mezoterapii

A co w przypadku, kiedy nie chcesz lub nie możesz nakłuwać skóry? Zdecyduj się na peeling chemiczny! To prosty i nieinwazyjny sposób, aby poprawić koloryt i teksturę cery. Peeling chemiczny jest również skutecznym remedium na trądzik, blizny potrądzikowe, plamy i piegi. W dobrych gabinetach kosmetologicznych stosuje się wyłącznie bezpieczne substancje aktywne, takie jak kwasy — mlekowy, salicylowy, cytrynowy, kojowy, jabłkowy. Zadaniem peelingu chemicznego jest wygładzenie struktury skóry i likwidacja przebarwień.

Karboksyterapia — terapia dwutlenkiem węgla

Popularnym zabiegiem stosowanym w kosmetologii jest karboksyterapia. Doskonale likwiduje ona worki i cienie pod oczami, przeciwdziała wiotczeniu skóry i wykazuje działanie anti-age.

Podczas karboksyterapii silnie rozszerzają się naczynia krwionośne, zwiększa się przepływ krwi i wzrasta stężenie tlenu w obszarze, który poddano zabiegowi. W efekcie prowadzi to do dotlenienia wybranego fragmentu skóry oraz wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. 

Karboksyterapia pomaga również w walce z cellulitem. Dwutlenek węgla podawany podczas zabiegu przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza błony komórek tłuszczowych. 

Atrakcyjny i młody wygląd jest obecnie bardzo istotny. Zadbaj o to, aby zachować go jak najdłużej — skorzystaj z bezpiecznych zabiegów kosmetologii.  

 

 Sprawdź naszą ofertę https://drzazgaclinic.pl/kosmetologia/