Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świętochłowice

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który znęcał się nad swoją partnerką. Ubliżał pokrzywdzonej, a nawet zagroził jej pozbawieniem życia. Nie stronił też od przemocy fizycznej. Decyzją prokuratora agresor musi znaleźć sobie nowe lokum. Został także objęty policyjnym dozorem i zakazem wszelkich form kontaktu z kobietą. Za przestępstwo, którego się dopuścił może trafić za kraty nawet na 5 lat.

Policjanci ze świętochłowickiej komendy pojechali do jednego z mieszkań na terenie miasta w związku ze zgłoszeniem dotyczącym przemocy domowej. Na miejscu zastali roztrzęsioną kobietę oraz jej partnera. Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna w trakcie domowych awantur, które wywoływał, ubliżał pokrzywdzonej, a nawet zagroził jej pozbawieniem życia. Nie stronił też od przemocy fizycznej. W dniu interwencji uderzył kobietę w twarz. Mundurowi zatrzymali 46-letniego oprawcę, który trafił do policyjnej celi. Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do chorzowskiej Prokuratury. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu znęcania się nad konkubiną oraz uszkodzenia jej ciała. Aby zapobiec dalszej eskalacji jego agresji, na czas trwania postępowania karnego świętochłowiczanin musi opuścić mieszkanie. Mężczyzna został ponadto objęty policyjnym dozorem oraz zakazem wszelkich form kontaktu z pokrzywdzoną. Grozi mu też kara do 5 lat więzienia.

Nieumundurowany olicjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę zakutego w kajdanki na ręce trzymane z tyłu schodami do wyjścia z budynku

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.86 MB)

Pliki do pobrania

  • Deskrypcja filmu
    23 KB