Ponad 180 g amfetaminy zabrano w 24 godziny - trzy zatrzymania w Świętochłowicach

Nocny patrol zatrzymał pierwszego mężczyznę na ulicy Łagiewnickiej po tym, jak jego nerwowe zachowanie zwróciło uwagę policjantów. W ciągu doby służby zabezpieczyły łącznie ponad 180 gramów narkotyków.
“Policjanci ze Świętochłowic w ciągu zaledwie jednej doby zatrzymali trzy osoby posiadające środki odurzające. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 180 gramów narkotyków.”
Policjanci ze Świętochłowic – funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach – rozpoczęli serię zatrzymań jeszcze nocą. Na ul. Łagiewnickiej mundurowi zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie 33-latka. Przy mężczyźnie znaleziono biały proszek, który test narkotesterem potwierdził jako metamfetaminę.
Trzy godziny później na ul. Kościelnej policja zatrzymała kolejnego mężczyznę. Funkcjonariusze ujawnili przy 39-letnim mieszkańcu Świętochłowic amfetaminę. Następnego dnia rano kryminalni wkroczyli do mieszkania i zatrzymali 35-latka; podczas przeszukania znaleziono kolejne porcje tej samej substancji.
Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 180 gramów środków odurzających, które - jak podają policjanci - dzięki ich działaniom nie trafią na rynek. Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty. Wobec jednego z nich zastosowano policyjny dozór.
Jak informuje policja, Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności - odniesienie do Kodeksu karnego potwierdza skalę konsekwencji karnych za takie przestępstwa. Dalsze decyzje procesowe leżą już po stronie prokuratury.
To cios dla lokalnego podziemia - przejęcie takiej ilości narkotyków w ciągu doby może chwilowo zachwiać dostępnością towaru i wpływać na siatki dystrybucji w mieście.
na podstawie: Policja Świętochłowice.
Autor: krystian
