Naprawianie kanalizacji bez konieczności kucia ścian

Problemy z kanalizacją mogą dotyczyć wszystkich, szczególnie jeśli nastąpiło uszkodzenie lub rozszczelnienie rury kanalizacyjnej. Wyjątkowo często tego typu nieprzyjemne sytuacje pojawiają się w przypadku starego budownictwa wielomieszkaniowego. Uszkodzenie może doprowadzić nie tylko do problemów związanych ze sprawnym korzystaniem z kanalizacji, ale również przyczynić się do zalania mieszkania swojego lub sąsiadów. Nie trzeba jednak bać się wymiany rur i kucia ścian, bezinwazyjna naprawa rur kanalizacyjnych, to najnowsze rozwiązanie, które pomoże uporać się z cieknącą rurą.

Czym jest bezinwazyjne naprawianie rur?

Bezinwazyjna naprawa rur kanalizacyjnych to nic innego niż działanie, które pozwala na poradzenie sobie z awarią bez naruszania struktury i funkcjonowania obiektu, w tym przypadku mieszkania lub domu. Oznacz to, że naprawa kanalizacji odbywa się bez konieczności kucia ścian oraz wstrzymywania przepływu wody lub ścieku rurami, które są naprawiane. Co ważne nieinwazyjna naprawa rur kanalizacyjnych pozwala na zapewnienie spokoju wszystkim mieszkańcom domu, mieszkania, bloku lub kamienicy ponieważ nie odczują oni uciążliwości związanych z hałasem i bałaganem. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii ElastoFlake, innowacyjnego sposobu na bezinwazyjne uszczelnianie rur.

Innowacyjna technologia ElastoFlake

ElastoFlake jest specjalistyczną masą plastyczną, która jest przeznaczona do naprawy rur kanalizacyjnych. Nakładana jest metodą natryskową i została opracowana w taki sposób, aby naprawa rur mogła odbywać się bez konieczności ich wymiany. Masa polimerowa ma za zadanie utworzyć nową powierzchnię wewnątrz rury, która zapewni spójność i trwałość naprawionego fragmentu rury kanalizacyjnej. Niezwykłe właściwości tej technologii umożliwiają tworzenie spójnej, trwałej i niezawodnej, nowej powierzchni wewnątrz rury, niezależnie od tego z jakiego materiału została ona pierwotnie wykonana. Co więcej wszystko to odbywa się bez uszkadzania istniejącej struktury kanalizacyjnej. ElastoFlake jest materiałem o wyjątkowo dużej trwałości. Jest odporny na duże zmiany temperatur oraz temperatury bardzo wysokie, dzięki czemu może być stosowany nie tylko w prywatnych nieruchomościach, ale również podczas naprawienia kanalizacji przemysłowej lub miejskiej. Duża zaletą polimeru jest również jego wysoka elastyczność, Dzięki temu minimalizowane jest ryzyko pęknięć i napięć, które mogą nastąpić w przypadku rozszczelnienia pod wpływem temperatury lub obciążenia mechanicznego.

Najważniejsze cechy ElastoFlake

ElastoFlake jest coraz bardziej popularną metodą naprawy rur. Pozwala szybko i trwale unieszkodliwić rozszczelnienie lub uszkodzenie rur wodnych i kanalizacyjnych. Do najważniejszych cech technologii ElastoFlake można zaliczyć:

  • elastyczność – nie jest podatny na peknięcia i dopasowuje się do kształtu rury nawet w napięć temperaturowych lub mechanicznych;
  • odporność – jest odporny na zmiany temperatury i intensywne użytkowanie kanalizacji;
  • trwałość – jest wyjątkowo trwały, nawet w przypadku stosowania środków chemicznych i dużego ciśnienia wody;
  • niski współczynnik tarcia – znacznie obniża ryzyko zapchania rury, poprzez utrudnione przyczepianie się brudu i innych zanieczyszczeń
  • szybkość naprawy – polimer szybko schnie i twardnieje, zajmuje mu to 150 sekund;
  • ekologiczność – metoda naprawiania rur ElastoFlake jest przyjazna dla środowiska.