Bezpieczny długi weekend w Świętochłowicach: policja podsumowuje akcję
Miniony długi weekend upłynął w miarę spokojnie na drogach, choć nie obyło się bez incydentów. Policja była obecna na drogach, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżującym, a wyniki ich działań są zadowalające.
  1. Policja odnotowała tylko 4 kolizje.
  2. Zatrzymano 2 nietrzeźwych kierowców.
  3. Ujawniono 64 wykroczenia drogowe.
  4. W skali województwa doszło do 17 wypadków, bez ofiar śmiertelnych.

Od środy do niedzieli, w ramach długiego weekendu związanego ze świętem Bożego Ciała, na drogach pojawiła się zwiększona liczba policyjnych patroli. Funkcjonariusze kontrolowali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Sprawdzano również, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci są przewożone w fotelikach.

W ciągu tych pięciu dni policjanci ujawnili 64 przypadki łamania przepisów drogowych. W 38 przypadkach nałożono mandaty karne, 24 osoby otrzymały pouczenia, a w dwóch przypadkach skierowano wnioski o ukaranie do sądu. Dzięki wzmożonym działaniom, weekend można uznać za względnie bezpieczny, mimo że nadal zdarzają się przypadki prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu.

W skali województwa, każdego dnia nad bezpieczeństwem na drogach czuwało ponad 2,5 tysiąca policjantów. W tym czasie doszło do 17 wypadków drogowych, w których ranne zostały 23 osoby. Na szczęście, nikt nie zginął. Odnotowano również 552 kolizje. Policjanci zatrzymali 184 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Szczególną uwagę kierujemy do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy mogą wpłynąć na decyzje kierowców. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa przez nietrzeźwych kierujących!


Na podst. KMP w Świętochłowicach