Motoserce i świętochłowicka policja promują krwiodawstwo i bezpieczeństwo na drogach
W minioną sobotę na terenie OSiR Skałka odbyła się niezwykła akcja „Motoserce”, której głównym celem było promowanie krwiodawstwa. Wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców, a świętochłowiccy policjanci aktywnie uczestniczyli w tej inicjatywie, propagując bezpieczne postawy na drodze.
  1. Promocja krwiodawstwa przez motocyklistów
  2. Udział świętochłowickiej policji
  3. Parada motocykli
  4. Koncerty i konkursy dla najmłodszych

Podczas sobotniego wydarzenia „Motoserce” na Ośrodku Sportu i Rekreacji nie tylko zbierano krew, ale również zorganizowano liczne atrakcje kulturalne. Parada motocykli, która przejechała ulicami miasta w asyście policyjnych radiowozów, była jednym z głównych punktów programu.

Świętochłowiccy funkcjonariusze wykorzystali tę okazję, aby promować bezpieczne zachowania na drodze. W ramach trwającej akcji "Jednośladem bezpiecznie do celu" udzielali porad zmotoryzowanym uczestnikom ruchu drogowego. Zwracali uwagę na konieczność przestrzegania przepisów i dbania o bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników dróg.

Motocyklistów i innych uczestników imprezy zachęcano również do aktywnego i zdrowego trybu życia. Policjanci przypominali o zagrożeniach związanych z alkoholem i narkotykami, promując akcję "żyj aktywnie - wybieraj trzeźwość". Podczas wydarzenia prowadzono także działania kontrolne, aby upewnić się, że wszyscy uczestnicy przestrzegają zasad bezpieczeństwa.

Organizatorzy podkreślali, że „Motoserce” to akcja wynikająca z potrzeby serca i chęci działania. Kluby zrzeszone przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych co roku angażują się w zbiórki krwi, starając się w ten sposób wspierać potrzebujących.

Na zakończenie imprezy organizatorzy oraz policjanci podziękowali wszystkim uczestnikom za wzorowe zachowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Wydarzenie okazało się nie tylko sukcesem logistycznym, ale także ważnym krokiem w promowaniu bezpiecznych postaw i zdrowego trybu życia wśród mieszkańców.


Na podst. KMP w Świętochłowicach