Monika Badowska wyrusza rowerem, by inspirować kobiety do samodzielnych podróży
Monika Badowska, założycielka Fundacji Same Cuda, wyrusza w inspirującą podróż rowerową po Polsce Wschodniej. Jej celem jest zachęcenie kobiet w średnim wieku do odkrywania swoich pasji i samodzielnego podróżowania.
  1. Start wyprawy 26 maja.
  2. Trasa obejmuje Podlasie, Polesie i Roztocze.
  3. Codziennie transmisje na żywo na Instagramie Fundacji.
  4. Projekt wspiera aktywność fizyczną kobiet.

Monika Badowska, założycielka Fundacji Same Cuda, znana ze swoich solo podróży po Polsce i Europie, wyrusza na kolejną niezwykłą wyprawę. 26 maja Monika wyruszy w samodzielną podróż rowerową po Polsce Wschodniej, mając na celu nie tylko pokonywanie kolejnych kilometrów, ale przede wszystkim inspirowanie innych kobiet do odkrywania swoich pasji i odwagi w samodzielnych podróżach.

"Z Warszawy wyruszę pociągiem do Białegostoku, a stamtąd – już na rowerze – po CUDA Polski Wschodniej. Przez siedem dni zamierzam przemierzać ścieżki i bezdroża Podlasia i Polesia, być może dotrę aż do Roztocza." – mówi Monika Badowska, inicjatorka projektu „Na kole po CUDA Polski Wschodniej”.

Projekt ten jest skierowany do kobiet, które regularnie jeżdżą na rowerze, ale dotychczas nie miały odwagi, by wyruszyć w samodzielną podróż. Monika chce przypomnieć, że w każdym wieku warto znaleźć pasję, która wspiera aktywność fizyczną i ciekawość świata.

Od 26 maja, codziennie o 9.30 na instagramowym koncie Fundacji Same Cuda, będą odbywać się transmisje na żywo z podróży Moniki. Podczas tych „lajwów” będzie można zadawać pytania i rozwiewać wątpliwości dotyczące podróży rowerowych, szczególnie te zgłoszone przez kobiety w ankiecie internetowej.

Monika Badowska od lat podróżuje solo. W 2021 roku przeszła Główny Szlak Beskidzki, a w 2022 roku przejechała polskie Wybrzeże Bałtyku. W zeszłym roku przemierzyła na rowerze Beskid Sądecki, Pieniny i Podhale. Fundacja Same Cuda, założona w 2024 roku, ma na celu wspieranie aktywności fizycznej i umysłowej, wzmacnianie więzi społecznych oraz rozwój współpracy międzypokoleniowej.

"Bycie w ruchu to doskonała recepta na to, by długo cieszyć się sprawnością fizyczną i zdrowiem. Cieszę się, że coraz więcej kobiet włącza aktywność w swój plan dnia. Jednocześnie często w codziennym życiu nie mamy szansy, by spojrzeć na świat swoimi, a nie przefiltrowanymi przez poglądy innych osób, oczyma, by poczuć co tak naprawdę lubimy, co sprawia nam radość, w którą stronę chcemy iść i do czego dążyć. Takim rozmyślaniom i odkryciom sprzyjają samodzielne podróże i do takich chcę swoim przykładem zachęcać." – dodaje Monika Badowska.

Jeśli chcesz śledzić tę inspirującą podróż i dowiedzieć się więcej o projekcie, odwiedź profil Fundacji Same Cuda na Instagramie.


Wg inf z: Urząd Miasta w Świętochłowicach