Nowe przedszkole i klub dziecięcy w Lipinach już wkrótce!
Nowe przedszkole w Lipinach już niebawem! Mieszkańcy zyskają nowoczesną placówkę dla swoich dzieci.
  1. Podpisanie umowy na budowę nowej siedziby Przedszkola Miejskiego nr 7.
  2. Nowy obiekt pomieści 9 oddziałów przedszkolnych i 2 oddziały żłobkowe.
  3. Planowane otwarcie pierwszych oddziałów przedszkolnych w styczniu 2025 roku.
  4. Nadchodzące inwestycje w dzielnicy, w tym remont Centrum Kultury Śląskiej „Grota”.

W dzielnicy Lipiny szykują się znaczące zmiany, które poprawią warunki życia lokalnej społeczności. Ostatnie spotkanie w Urzędzie Miejskim przyniosło mieszkańcom świetne wieści – już wkrótce rozpocznie się budowa nowoczesnego przedszkola, które zaoferuje nie tylko edukację, ale również opiekę nad najmłodszymi w formie żłobka.

„To doskonała wiadomość dla mieszkańców dzielnicy Lipiny oraz osiedla Nowy Paryż, który od dawna mówią o konieczności stworzenia bezpiecznych i komfortowych warunków pobytu dla najmłodszych świętochłowiczan,” powiedział Prezydent Miasta, Daniel Beger. Budynek zostanie wyposażony w nowoczesne rozwiązania techniczne, przestronne kolorowe sale oraz obszerny plac zabaw.

Projekt realizuje Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A., które ma już doświadczenie w realizacji podobnych inwestycji na terenie miasta. „Wierzę, że także w przypadku nowego obiektu dla dzieci wszystko odbędzie się bez problemów,” dodał Beger.

Nowa siedziba przedszkola to tylko początek zmian w Lipinach. Władze miasta zapowiadają dalsze inwestycje, które mają na celu poprawę jakości życia mieszkańców. W planach jest także kompleksowy remont lokalnego Centrum Kultury Śląskiej „Grota”, który ma stać się kolejnym miejscem spotkań i rozwoju kulturalnego dla społeczności. Z tej okazji już w najbliższy piątek o godzinie 17:00 na Placu Słowiańskim odbędzie się festyn, podczas którego mieszkańcy będą mogli świętować te zmiany i omówić przyszłe projekty.


Opierając się na: Urząd Miasta