Zatrzymani w Świętochłowicach: Jeden bez prawa jazdy, drugi pijany na rowerze
W naszym mieście nie brakuje wyzwań dla funkcjonariuszy policji, którzy w ostatnim czasie mieli pełne ręce roboty z powodu dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich prowadził samochód bez uprawnień, a drugi wsiadł na rower będąc pod wyraźnym wpływem alkoholu.
  1. 39-letni mężczyzna zatrzymany za kierowanie mercedesem bez uprawnień.
  2. Za przekroczenie prędkości otrzymał mandat w wysokości 300 złotych.
  3. 22-letni rowerzysta ukarany za jazdę pod wpływem alkoholu mandatem w wysokości 2500 złotych.
  4. Obaj mężczyźni naruszyli przepisy ruchu drogowego, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych.

W miniony piątek, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli samochód marki Mercedes, którym kierował 39-latek. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, które zostały mu cofnięte przez starostę za przekroczenie limitu punktów karnych. Za to przestępstwo grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Zupełnie inna sytuacja miała miejsce krótko po północy, kiedy to patrolujący ulice policjanci zatrzymali 22-latka, który niestabilnym torem jechał na rowerze. Po przeprowadzeniu testu alkomatem, wyszło na jaw, że miał on w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. W związku z tym, otrzymał on wysoki mandat karny, który ma stanowić surową lekcję na przyszłość.

Tego rodzaju zdarzenia są przestrogą dla innych mieszkańców, a działania policji pokazują, że nie ma pobłażania dla osób, które lekceważą przepisy ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drogach musi być priorytetem dla wszystkich uczestników ruchu.


Opierając się na: KMP w Świętochłowicach