„Policjanci wykazali się bohaterską postawą, ściągając moje dziecko z torów i ratując jej życie, za co bardzo jestem wdzięczna”. Takie słowa wdzięczności znalazły się w liście, który wpłynął na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Mieszkanka Świętochłowic podziękowała dwóm świętochłowickim policjantom za uratowanie życia jej 11-letniej córce.

Do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wpłynęły podziękowania dla dwóch świętochłowickich policjantów. Autorka listu wyraziła słowa uznania za bohaterską postawę mundurowych, którzy uratowali życie jej córce. Dziewczynka próbowała targnąć się na swoje życie, rzucając się wprost pod nadjeżdżający pociąg.

Służba w Policji każdego dnia stawia przed mundurowymi inne wyzwania, a każda interwencja jest inna. Policjanci muszą szybko podejmować właściwe decyzje, bo od tego nieraz zależy czyjeś życie. Tak było tym razem, gdy dzielnicowy rejonu Zgoda, sierżant sztabowy Dawid Lewicki oraz policjantka z drogówki, sierżant Katarzyna Pieczonka zabrali nastolatkę z torów, po których chwilę później przejechał rozpędzony pociąg. Jak powiedzieli mundurowi: Nie było czasu na przemyślenia… w grę wchodziła tylko szybka reakcja, dzięki której nie doszło do tragedii.” O zdarzeniu pisaliśmy na stronie internetowej Policji na początku maja.

Policjanci na co dzień spotykają się z różnymi sprawami. Zawsze starają się podchodzić do nich indywidualnie. Każda sytuacja, w której uratują ludzkie życie, daje im ogromną satysfakcję, a każde przejawy uznania są dla stróżów prawa bezcenne, bo świadczą o tym, że dostrzegacie i doceniacie Państwo naszą służbę. Pomagamy i chronimy - to motto policyjnej służby, które towarzyszy wszystkim stróżom prawa. Za tymi słowami zawsze stoją czyny, często „nawet z narażeniem życia...”.

Pliki do pobrania

  • Opis infografiki
    25 KB