Stoły rehabilitacyjne przenośne czy stacjonarne? Jak dobrze wybrać stół do rehabilitacji?

Stoły rehabilitacyjne wykorzystywane są przede wszystkim w gabinetach fizjoterapeutów. Jednak znaleźć je można również w salonach masażu leczniczego i relaksacyjnego. Bywa, że stoły rehabilitacyjne wybierane są do gabinetów lekarskich i kosmetycznych. A jakie stoły są do wyboru? Czym się najlepiej kierować?

Stoły rehabilitacyjne – czym się kierować przy wyborze?

Na zakup stołów do rehabilitacji muszą postawić osoby, których pacjenci skarżą się na bóle mięśni i stawów oraz inne dolegliwości po urazach układu mięśniowo-kostnego, czy wypadkach, a także osoby, które szukają ukojenia w stresie i napięciu. Aby stół do masażu spełniał oczekiwania i był doskonałym wyborem, konieczne jest postawienie na produkt najwyższej jakości. Gdzie go szukać? Najlepiej u producenta mebli medycznych. Wyposażenie tworzone dla placówek medycznych zawsze będzie najwyżej jakości. Na jakie postawić? Różnego typu stoły rehabilitacyjne na Śląsku oferuje www.innow.pl, który w swojej ofercie ma meble i sprzęt medyczny. Co więcej, jest ich producentem. Jeśli więc wybierać wyposażenie do gabinetu, to najlepiej właśnie od firmy, która ma w tym największe doświadczenie. A co jest do wyboru?

Stoły rehabilitacyjne przenośne

Stoły do rehabilitacji przenośne mają przede wszystkim umożliwiać ich transport, ale jednocześnie być wygodne dla pacjenta oraz medyka. Są z reguły znacznie lżejsze niż stacjonarne. Co więcej, muszą mieć możliwość składania. Dobrze podczas wyboru sprawdzić, z jakich materiałów jest wykonany taki stół rehabilitacyjny przenośny, by był nie tylko lekki, ale również wytrzymały. Stoły rehabilitacyjne przenośne skierowane są przede wszystkim do masażystów i rehabilitantów, którzy wykonują zabiegi w domu pacjenta.

Stoły rehabilitacyjne stacjonarne

Stoły rehabilitacyjne powstały z myślą o placówkach medycznych, w tym o gabinetach fizjoterapeutów. Sprawdzą się tam, gdzie leczenie odbywa się stacjonarnie. Postawić na nie powinni specjaliści, którzy nie oferują możliwości dojazdu do pacjentów. Jeśli zabiegi mają się odbywać wyłącznie w siedzibie, wówczas warto postawić na stół rehabilitacyjny stacjonarny, który ma wiele dodatkowych udogodnień. Jest przez to droższy i znacznie cięższy, ale nie ma to większego znaczenia, jeśli na co dzień ma stać w gabinecie. Atutem stacjonarnych stołów do rehabilitacji jest stabilna konstrukcja. Tego typu wyposażenie jest też wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu jest trwałe. Dodatkowe funkcje, w które mogą być wyposażone stoły rehabilitacyjne, to przede wszystkim możliwość regulacji nie tylko w sposób ręczny, ale i elektryczny lub hydrauliczny. Choć stacjonarne stoły rehabilitacyjne mają nie być przemieszczane, mogą być wyposażone w kółka, dzięki czemu w razie konieczności jest je jak przesunąć.

Jak dobrze wybrać stół do rehabilitacji?

Sama kwestia tego, czy wybrać stół do rehabilitacji przenośny, czy stacjonarny to za mało, przy wyborze. Jest jeszcze kilka kwestii. Przede wszystkim znaczenie ma to, z jakich materiałów jest wykonany. Dobrze, gdy w wyniku wielokrotnej dezynfekcji nie dojdzie do odbarwienia czy zniszczenia jego powierzchni. W przypadku stołów do rehabilitacji znaczenie ma również to, z ilu części się składają. Można kupić dwu-, trzy-, a nawet 7-częściowe. Co to daje? Im większa ilość łamań, tym w więcej różnych pozycji można położyć pacjenta.