Nowoczesny kominek do salonu

Salon to miejsce w domu, w którym powinna panować przyjemna i przytulna atmosfera. Jeśli mieszkamy w domku jednorodzinnym, to w salonie powinien znaleźć się nowoczesny kominek, który ociepli klimat i doda uroku.

Kominki nowoczesne

Kominek to nie tylko źródło ciepła, ale także piękna ozdoba, która może całkowicie odmienić oblicze salonu. Jeśli w domu znajduje się ogrzewanie gazowe czy elektryczne, kominek przyda się w mroźne, zimowe wieczory. Dodatkowo może zapewnić ciepło w sytuacji awarii pieca gazowego czy elektrycznego.

Kominki nowoczesne na dolnym śląsku można znaleźć w bardzo wielu ciekawych wzorach, dzięki czemu można je dopasować do każdej aranżacji. Nie ważne czy w domu panuje styl nowoczesny czy klasyczny - kominek będzie świetnie wyglądał w każdym z nich.

Kominki wolnostojące i narożne

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych rodzajów kominków. Są kominki stalowe, żeliwne, wolnostojące i do zabudowy. Wybór jest bardzo duży i każdy znajdzie odpowiedni kominek dla siebie.

Kominek powinien zostać dobrany przede wszystkim wielkościowo do powierzchni mieszkalnej. Ale musi on także pasować do miejsca, w którym będzie się znajdować. Można kominek postawić pod ścianą lub w rogu. Może być on wolnostojący lub do zabudowy. Dostępne są kominki w stylu nowoczesnym i zamkowym. Proste bryły, a także ozdobne piecyki, które wyglądają jak z bajki.

Kominek w stylu nowoczesnym

Nowoczesny styl wiąże się z prostymi rozwiązaniami. W pokoju panuje prostota i minimalizm, a kolory są jasne i stonowane. W takim salonie świetnie będzie wyglądać nowoczesny prosty kominek do zabudowy lub wolnostojący.

Nowoczesne kominki mają prostą konstrukcję, która idealnie wpasowuje się w ten styl. Wybierając kominek do zabudowy możemy dowolnie zaaranżować przestrzeń dookoła niego. W nowoczesnych wnętrzach świetnie wyglądać będą proste płytki kamienne położone dookoła wkładu kominkowego.

Kominek w stylu klasycznym i industrialnym

Jeśli w domu panuje styl klasyczny, to kominek świetnie się wpasuje w taką aranżację. Styl klasyczny przede wszystkim kojarzy się z minimalizmem, ale także przytulnością. A przecież kominek i ogień się w nim palący sprawiają, że pomieszczenie staje się bardziej rodzinne.

Przeciwieństwem stylu klasycznego jest styl industrialny, który cechuje surowość. W takich wnętrzach kominek powinien zostać zabudowany szarymi płytkami lub starą cegłą. Jeśli postawimy kominek wolnostojący, to na ścianie można położyć beton, który będzie wyglądał przepięknie w połączeniu z czarnym piecykiem.

Kominek, jako źródło ciepła w całym domu

Budując dom można zdecydować się na to, że kominek będzie jedynym źródłem ogrzewania. Należy wówczas wybrać kominek z płaszczem wodnym. Kominek jest podłączony do centralnego ogrzewania, dzięki czemu ciepło rozprowadzane jest na wszystkie kaloryfery.

Kominek z płaszczem wodnym został tak skonstruowany, aby podczas palenia podgrzewała się woda, która następnie trafia do centralnego ogrzewania. Oczywiście można takie rozwiązanie stosować całą zimę, bez konieczności montowania pieca.