Świętochłowice: Świętochłowice częścią SIM Śląsk
Rusza projekt budowy nowych osiedli mieszkań czynszowych w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej SIM Śląsk, do której przystąpiły dziś Świętochłowice, Chorzów, Tarnowskie Góry i Zabrze. SIM Śląsk wraz z Krajowym Zasobem Nieruchomości (KZN) zbudują mieszkania na wynajem z umiarkowanym czynszem i co bardzo ważne z drogą dojścia do własności.
Do spółki SIM Śląsk przystąpiły z udziałami po 3 mln zł wcześniej zapewnionymi w postaci rządowych dotacji cztery miasta wespół z KZN. Świętochłowice, Tarnowskie Góry i Zabrze wniosły też miejskie działki, na których powstawać mają w pierwszych etapach inwestycje liczące od kilkudziesięciu do ponad stu lokali.
Uczestniczący w dzisiejszej konferencji prasowej dot. powołania spółki SIM Śląsk wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin wskazał na ogromny głód mieszkań w Polsce przy jednoczesnej rekordowej podaży droższych mieszkań deweloperskich.
W pierwszym etapie w ramach SIM Śląsk w Świętochłowicach powstanie ok. 110 mieszkań.
Świętochłowice w tym gronie są miastem najmniejszym. Wierzę jednak, że pomimo naszym 13 km kwadratowych jesteśmy dopiero o krok przed rozwojem mieszkalnictwa w naszym mieście podkreślił podczas konferencji Daniel Beger, Prezydent Świętochłowic. Wyobrażam sobie Świętochłowice, jako miasto rzeczywistego rozkwitu, gdzie kołem napędowym będzie z jednej strony możliwość rozbudowy mieszkalnictwa, a z drugiej strony otwarcie na zaniedbywane do tej pory tereny inwestycyjne.
Urząd Miejski w Świętochłowicach,
swietochlowice.pl/wiadomosci/miasto/swietochlowice-czescia-sim-slask/
Ostatnie Artykuły

Taksówki pod lupą - policja sprawdziła licencje, trzeźwość i stan aut

Ośrodek Pomocy Społecznej będzie otwarty tylko do południa

Łapy w górę w Świętochłowicach - policjanci pokazali dzieciom groźne błędy

Żużel wraca do Skałki. Rusza sprzedaż biletów i karnetów na nowy sezon

Darmowy kontener na bioodpady ma odciążyć wiosenne porządki w ogrodach

Dawna Walcownia Cynku czeka na nowy rozdział, a o kierunku zadecydują mieszkańcy

KSeF wchodzi do codziennej pracy firm, a przygotowania nie mogą już czekać

Na wybiegu przy Stawie Kalina nawet zabawa może skończyć się upadkiem

Świętochłowickie szkoły i przedszkola zebrały prawie 58 ton makulatury

Joanna Hetman-Krajewska w świętochłowickiej bibliotece. Wieczór, który został w głowach

Policja przejęła newralgiczne skrzyżowania. Drogi Krzyżowe przeszły spokojnie

Na Stawie Kalina pobiegną dla kociaków i zamienią sport w pomoc

Szachowy finał na Skałce - Świętochłowice wyłoniły mistrzów

