Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świętochłowice

Rynek nieruchomości w Świętochłowicach

Świętochłowice należą do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Mieszkańcy chwalą miasto nie tylko za dobrą lokalizację, ale również obecność rozległych terenów zielonych, gdzie można wybrać się na spokojny spacer. Jak wygląda tu oferta nieruchomości z rynku pierwotnego?

Nowe mieszkania w Świętochłowicach

Jeśli chodzi o nowe mieszkania w Świętochłowicach, aktualna oferta jest ograniczona. Deweloperzy stawiają na inwestycje w Chorzowie i pozostałych miastach Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Osoby, którym zależy na zakupie nowego mieszkania w pobliżu Świętochłowic mogą jednak odetchnąć z ulgą. Inwestycje deweloperskie powstają m.in. w południowej części Chorzowa, gdzie spokojnie można dojechać samochodem nawet w 10 minut.

Niedawno tuż przy Świętochłowicach powstało osiedle Czempiela. To kompleks dwóch 9-piętrowych budynków, gdzie łącznie mieści się 127 nowych lokali. Ze względu na dobrą lokalizację, tutejsze nieruchomości cieszyły się dużym zainteresowaniem pośród nabywców, przez co obecnie na sprzedaż jest już tylko jedno mieszkanie.

Dlaczego nowe mieszkania w Świętochłowicach i okolicy to dobra inwestycja? Miasto leży w pobliżu autostrady A4, którą można dojechać do wielu większych miejscowości Polski Północnej. Blisko biegnie również autostrada A1, która prowadzi z kolei na południe. Przez samo centrum Świętochłowic poprowadzona została droga wojewódzka nr 902, której fragment stanowi Drogową Trasę Średnicową, którą można dojechać bezpośrednio do Chorzowa, Katowic, Zabrza czy Gliwic.

Jak kształtują się ceny mieszkań od deweloperów?

Ponieważ wszystkie miasta konurbacji górnośląskiej są ze sobą dobrze skomunikowane, wiele osób decyduje się na pracę poza miejscem zamieszkania. Tym samym osoby, które chcą kupić mieszkanie od dewelopera nie muszą obawiać się o to, że będą spędzać zbyt wiele czasu na dojazdy, nawet jeśli zdecydują się na dalszą lokalizację.

Nowe mieszkania w Świętochłowicach stosunkowo niedawno pobudowano na osiedlu Tulipanowym. Wszystkie zostały już wyprzedane, więc aktualnie trzeba szukać nieco dalej. Tak jak już wspomnieliśmy, stosunkowo blisko powstało też osiedle Czempiela. Cena za metr kwadratowy nieruchomości wynosiła tam około 4 900 zł.

Jeśli chodzi o Chorzów, średnia cena za metr kwadratowy wynosi około 4 750 złotych. To o wiele mniej niż w Katowicach. W mieście bez problemu można kupić mieszkanie w cenie do 250 000 zł, co jest dobrą wiadomością dla tych, którzy szukają niedrogiej nieruchomości w dobrej lokalizacji.

Materiał opracowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl.