52-letni kierowca Iveco wpadł przy przejściach podczas akcji w Świętochłowicach

FOT. Policja Świętochłowice
Podczas akcji „Bezpieczny Pieszy” świętochłowiccy policjanci i Straż Miejska ujawnili 40 wykroczeń. Najpoważniejszy przypadek dotyczył 52-letniego kierowcy Iveco z Zabrza , który prowadził mimo obowiązującego go sądowego zakazu. Funkcjonariusze skupili się na rejonach przejść dla pieszych, bo właśnie tam każde naruszenie przepisów może skończyć się najgorzej.
Działania prowadziła Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach wspólnie ze Strażą Miejską. Mundurowi kontrolowali zachowania kierowców i pieszych, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Najczęściej ujawniali przekraczanie dozwolonej prędkości w pobliżu przejść, nieustąpienie pierwszeństwa osobom znajdującym się na pasach oraz przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.
Strażnicy miejscy koncentrowali się także na przypadkach nieprawidłowego parkowania w rejonie przejść dla pieszych. Takie ustawienie pojazdów ogranicza widoczność i zwiększa ryzyko dla osób wchodzących na jezdnię. W przypadku 52-letniego mieszkańca Zabrza sprawa ma cięższy wymiar - jazda mimo sądowego zakazu wchodzi już w obszar odpowiedzialności karnej na podstawie Kodeksu karnego.
To pokazuje, że największe zagrożenie na drogach nie wynika z jednego błędu, ale z codziennego lekceważenia prędkości, przejść dla pieszych i sądowych zakazów. W takich kontrolach jedno ujawnione wykroczenie może być sygnałem, że na odcinku drogi sytuacja jest znacznie groźniejsza, niż wielu kierowców chce przyznać.
na podstawie: KMP w Świętochłowicach.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Świętochłowice). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

52-letni kierowca Iveco wpadł przy przejściach podczas akcji w Świętochłowicach

W „Jedynce” policjanci pokazali uczniom, co decyduje o bezpieczeństwie na dwóch kołach

Rycerze, ogień i wianki - Skałka szykuje świętojańską noc w Świętochłowicach

Speedrowerowy wieczór w Świętochłowicach. Do mistrzostw może stanąć niemal każdy

W Świętochłowicach trwa walka o miejskie punkty. Do wyboru jest 16 projektów

Najpierw zaufanie, potem pułapka - policja ostrzega przed groomingiem

Auto w słońcu zamienia się w pułapkę w kilka minut. Strażacy ostrzegają

Rycerze, wiedźma i ogień na Skałce – świętojańska noc w Świętochłowicach

Fałszywy link i chwila nieuwagi - tak oszuści przejmują zakupy online

Rowerem do górniczego serca miasta. Finał Kierunek GZM pod wieżami KWK Polska

Policja w Świętochłowicach ostrzega - auto nagrzewa się w kilka minut

Przy stawie Magiera młodzież usłyszała, co może uratować wakacje

Nowe kontenery na tekstylia rozstawione w wielu punktach Świętochłowic

Squash na Skałce - szybki trening, który podkręca miejską energię
Przydatne dane teleadresowe
- Ośrodek Sportu i Rekreacji "Skałka" Świętochłowice - kontakt, godziny, cennik
- Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliusza Ligonia w Świętochłowicach - kontakt, godziny, usługi
- Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piaśnikach - kontakt, msze, sakramenty
- Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach - kontakt, dostępność i zwiedzanie
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach - kontakt, oferta i zasady przyjęcia
- Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia "Przystań" w Świętochłowicach - schronienie, poradnictwo i program dla osób w kryzysie
