W Świętochłowicach powstaje nowy kompleks handlowy przy ul. Śląskiej

Na brukowanej działce przy Śląskiej 101 zaczyna się przemiana miejsca znanego z hurtowni w przestrzeń, gdzie mieszkańcy mogą robić codzienne zakupy i spotykać się na mieście. Inwestor obiecuje nowoczesne rozwiązania i sklepy uzupełniające już istniejące oferty. Wokół rośnie ciekawość, jak nowy obiekt wpłynie na ruch i ofertę handlową w okolicy.
- Świętochłowice zyskają miejsce na codzienne zakupy
- Nowy kompleks przy ulicy Śląskiej 101 zmieni oblicze terenu po hurtowni
Świętochłowice zyskają miejsce na codzienne zakupy
Inwestorem projektu jest Kenpol Nieruchomości, należący do grupy Kenpol Holding. Na działce o powierzchni 24 000 m², gdzie wcześniej funkcjonował oddział hurtowni budowlanej, powstanie kompleks handlowo-usługowy z około 7 500 m² nowej zabudowy handlowej. W obiekcie zaplanowano sklepy i punkty usługowe, które uzupełnią ofertę istniejących w pobliżu marek takich jak Media Expert, Rossmann czy Biedronka. Punkt hurtowni zostanie przeniesiony vis-à-vis nowego budynku, co ma ograniczyć przerwy w dostępności towarów.
Otwarcie obiektu zaplanowano na jesień 2027 - inwestycja ma być etapowa, tak by ograniczyć niedogodności związane z przebudową.
Nowy kompleks przy ulicy Śląskiej 101 zmieni oblicze terenu po hurtowni
Miejsce, które dotąd pełniło funkcję magazynowo-hurtową, przyjmie formę bardziej przyjazną dla mieszkańców - z wygodnymi ciągami komunikacyjnymi i miejscami dla usług codziennych. Zgodnie z zapowiedziami inwestora, projekt wykorzysta doświadczenie firmy i nowoczesne technologie, by podnieść komfort użytkowania przestrzeni. To nie tylko nowe sklepy - to też próba stworzenia miejsca, gdzie można zrobić szybkie zakupy i załatwić drobne sprawy bez wyjazdu poza miasto.
Przebudowa sąsiaduje z istniejącą infrastrukturą handlową, więc efekt będzie raczej uzupełnieniem niż konkurencją dla pobliskich punktów sprzedaży.
Mieszkańcom warto wyjaśnić kilka praktycznych spraw: nowa inwestycja może oznaczać większe zapotrzebowanie na miejsca parkingowe i zmiany w organizacji ruchu - zwłaszcza w rejonie Śląskiej 101. Przeniesienie oddziału hurtowni na przeciwną stronę ulicy powinno złagodzić część utrudnień związanych z dostawami. Dla osób szukających pracy to również sygnał - otwarcie obiektu zwykle generuje nowe miejsca pracy w handlu i usługach. Dla sąsiednich sklepów pojawi się szansa na większy ruch klientów, ale też konieczność dostosowania oferty do zmieniającej się konkurencji.
na podstawie: Urząd Miasta w Świętochłowicach.
Ostatnie Artykuły

Świętochłowicka biblioteka zamienia ulubione książki w plastyczną przygodę

Z działek znikają telewizory i agregaty - policja ostrzega przed sezonem

Tydzień Bibliotek rusza w Świętochłowicach i od razu zwraca uwagę czytelników

Jedna pochopna płatność i zakupy online kończą się stratą pieniędzy

W „Dziesiątce” usłyszeli, jak jeden błąd może skończyć się w sądzie rodzinnym

Świętochłowicki PSZOK przyjął tony odpadów. W kwietniu przyszło tam 743 mieszkańców

Nowe kontenery na tekstylia stanęły w wielu punktach Świętochłowic

Podszywają się pod administrację i wchodzą do mieszkań - policja ostrzega

Polski Związek Łowiecki zacieśnia współpracę z Czechami i Słowacją. Wspólna walka z ASF i nowe działania dla ochrony przyrody

40 zarzutów za kartę partnera - policyjny finał serii płatności

Wolontariat i NGO znów w centrum uwagi po 23 latach ustawy

16-latek pomógł ująć złodzieja - policjanci nagrodzili jego reakcję

Policjanci przejmą skrzyżowanie w Świętochłowicach. Światła zostaną wyłączone

