Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji Ekodoradcy 22 maja w urzędzie miejskim

Już 22 maja mieszkańcy będą mieli wyjątkową okazję, by skorzystać z bezpłatnych porad dotyczących ekologicznych inwestycji w swoich domach. To szansa na zdobycie praktycznej wiedzy i wsparcia przy ubieganiu się o dofinansowania, które mogą znacząco obniżyć koszty modernizacji ogrzewania czy instalacji paneli słonecznych.
- Ekodoradca czeka na mieszkańców Katowic w Urzędzie Miejskim
- Mieszkańcy Katowic dowiedzą się, jak skutecznie walczyć ze smogiem i oszczędzać energię
Ekodoradca czeka na mieszkańców Katowic w Urzędzie Miejskim
W czwartek 22 maja 2025 roku, w godzinach od 9:00 do 14:00, w siedzibie Urzędu Miejskiego przy ulicy Katowickiej 54 odbędzie się dyżur Ekodoradcy. To doskonała okazja dla każdego, kto planuje zmiany mające na celu poprawę efektywności energetycznej swojego domu lub mieszkania.
Podczas spotkania eksperci pomogą zainteresowanym zrozumieć zasady działania dostępnych programów wsparcia finansowego, takich jak Czyste Powietrze”, Mój Prąd” czy Moje Ciepło”. Doradcy nie tylko wyjaśnią, jakie korzyści można uzyskać, ale również pomogą wypełnić niezbędne dokumenty aplikacyjne.
Mieszkańcy Katowic dowiedzą się, jak skutecznie walczyć ze smogiem i oszczędzać energię
Spotkanie to także świetna okazja, aby poznać praktyczne wskazówki dotyczące wyboru optymalnego źródła ciepła oraz metod zwiększania energooszczędności budynków. Ekodoradca przedstawi również najważniejsze informacje związane z obowiązującą uchwałą antysmogową, która ma kluczowe znaczenie dla jakości powietrza w regionie.
Udział w dyżurze jest całkowicie bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Katowic. Konsultacje prowadzone są przez specjalistę z Subregionalnego Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego w ramach projektu LIFE Śląskie. Przywracamy błękit”.
Nie przegap tej szansy już teraz zaplanuj wizytę i skorzystaj z fachowej pomocy przy realizacji ekologicznych inwestycji!
Wg inf z: UM Świętochłowice
Ostatnie Artykuły

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

Piknik Zawodowca wraca po raz piąty. Będzie sprzęt, konkursy i szkoły branżowe

Fundusze dla firm i turystyki. W Katowicach pokażą nowe szanse dla Śląska

Wpadła przez nerwowe zachowanie - kryminalni znaleźli 30 porcji narkotyków

Jedna iskra i ogień wchodzi na pola - kara może sięgnąć 30 tys. zł

Filmowe piosenki rozpaliły scenę. Młode głosy zgarnęły nagrody

Świętochłowiccy sportowcy z nagrodami. Miasto doceniło 53 osoby

Bezpłatne szkolenia dla NGO wracają na Śląsk. Marszałek zachęca do udziału

Gentlemen Śląsk z nowym wsparciem. Przy Alei Parkowej znów będzie głośno

Mercedes wyprzedzał na pasach - policjanci wlepili 1900 zł i 22 punkty

Strażacy pokazali uczniom sprzęt, który może uratować życie w Świętochłowicach

Nad Kaliną pobiegli dla kotów, a finał przyniósł konkretne wsparcie

Rok Wolontariatu 2026 ma pokazać, że drobne gesty budują wielkie zmiany

