Świętochłowice: Seniorzy świętują Światowy Dzień Poezji w Bibliotece Centralnej
Świętochłowice celebrują poezję i naturę! Sprawdź, co się wydarzyło w Bibliotece Centralnej!

Seniorzy w Świętochłowicach odkrywają magię poezji

Wczoraj w Bibliotece Centralnej w Świętochłowicach miało miejsce niezwykłe wydarzenie, które połączyło miłość do literatury z pasją do przyrody. Z okazji Światowego Dnia Poezji, grupa Senior+ zorganizowała spotkanie, podczas którego uczestnicy mieli okazję zanurzyć się w świat wierszy i twórczości poetyckiej. To wyjątkowe wydarzenie pokazało, że poezja jest dostępna dla każdego, niezależnie od wieku.

Akcja “Zielono mi” - rośliny dla każdego!

Podczas spotkania nie zabrakło również ekologicznych akcentów. W ramach akcji “Zielono mi”, seniorzy mogli wymieniać się sadzonkami roślin, co dodatkowo wzbogaciło atmosferę wydarzenia. Uczestnicy z radością dzielili się swoimi ulubionymi roślinami, co sprzyjało integracji i budowaniu więzi między mieszkańcami. Takie inicjatywy pokazują, jak ważne jest łączenie pasji z ekologicznymi działaniami na rzecz naszej planety.

Osoby zainteresowane udziałem w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę mogą śledzić aktualności na stronie internetowej instytucji lub bezpośrednio odwiedzać placówkę. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym Świętochłowic!


Źródło: Biblioteka w Świętochłowicach