Świętochłowiccy stróże prawa zatrzymali sprawców pobicia dwóch mieszkańców miasta oraz usiłowania pobicia jeszcze jednej osoby. 24-latek oraz jego dwóch kompanów w wieku 21, oraz 19 lat kopali i bili pięściami pokrzywdzonych. Za przestępstwo, którego się dopuścili, napastnicy mogą trafić za kraty nawet na 3 lat. Muszą się jednak liczyć z surowszą karą, ponieważ ich czyn został zakwalifikowany jako występek o charakterze chuligańskim.

Policjanci Świętochłowickiej komendy realizowali czynności dotyczące ustalenia sprawców pobicia mieszkańców miasta w dzielnicy lipiny. Dzięki ogromnej ilości pracy wszyscy sprawcy tego zdarzenia zostali ustaleni. Zatrzymano wszystkich trzech sprawców zdarzenia. 24-latek oraz jego dwóch kompanów w wieku 21, oraz 19 lat kopali i bili pięściami dwójkę pokrzywdzonych, jednej z pokrzywdzonych osób udało się w porę uciec.
Wobec mężczyzn sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu dwóch sprawców tego zdarzenia. Trzeci z mężczyzn trafił za kratki szybciej, gdyż był poszukiwany przez sąd, do odbycia kary pozbawienia wolności.


Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić młodym mężczyznom zarzut pobicia. Grozi im do 3 lat więzienia. Napastnicy muszą się jednak liczyć z surowszym wymiarem kary, ponieważ przestępstwo, którego się dopuścili, zostało zakwalifikowane, jako występek o charakterze chuligańskim. Za taki czyn prawo karne przewiduje surowsze sankcje.

Film zatrzymany.mp4

Pobierz plik zatrzymany.mp4 (format mp4 - rozmiar 15.07 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja__2_.mp3

Pobierz plik audiodeskrypcja__2_.mp3 (format mp3 - rozmiar 388.54 KB)