Czy macie ochotę wybrać się na spacer śladami bohaterów książki „Ogrody na popiołach” autorstwa Sabiny Waszut? W ramach „Października dla Seniora” zapraszamy mieszkańców Świętochłowic w każdym wieku na spacer literacki, który poprowadzi Monika Kassner. Towarzyszyć nam będzie autorka książki - Sabina Waszut, która z pewnością zdradzi kilka sekretów dotyczących powstawania jej ostatniej powieści.

Wszystkich chętnych zapraszamy w środę, 5 października, o godz. 16.00 pod bramę dawnego obozu Zgoda. Wspólnie ruszymy trasą do Muzeum Powstań Śląskich, gdzie na wszystkich uczestników będzie czekać rozgrzewająca kawa i herbata oraz coś słodkiego.

Tymczasem mamy niespodziankę dla tych, którzy jeszcze nie znają książki „Ogrody na popiołach” lub chcą podarować egzemplarz komuś bliskiemu:

Napiszcie w komentarzu pod dedykowanym temu wydarzeniu postem na miejskim profilu facebookowym, jakie miejsce w Świętochłowicach byłoby najciekawszym tłem kolejnej powieści Pani Sabiny Waszut. Swój wybór krótko uzasadnijcie. Propozycje przesyłajcie do niedzieli, a my w poniedziałek, 3 października, wybierzemy 3 szczęśliwców, do których powędrują egzemplarze „Ogrodów na popiołach”!

Do zobaczenia na spacerze!