„Jeśli światło się czerwieni niech się pieszy w posąg zmieni. Kiedy jest w kolorze słońca, postój już dobiega końca. Gdy w trawiastej jest tonacji, ten kto stoi, nie ma racji”. Oto hasło spotkania Świętochłowickich policjantek z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. Im wcześniej tym bezpieczniej - dlatego policjantki dbając o bezpieczeństwo na drogach miasta odwiedziły maluszki w świętochłowickim żłobku „Tęczowa Kraina”.

Świętochłowickie policjantki, z Wydziału Ruchu Drogowego i Profilaktyki, spotkały się z grupą „Sówek” i „Żabek” oraz ich opiekunami w żłobku „Tęczowa Kraina” w Świętochłowicach.
Wspólna zabawa pod okiem opiekunów i policjantek połączona była z uświadamianiem dzieci o tym, jak zachować bezpieczeństwo w drodze do i ze żłobka. Z uwagi, że małe „szkrabusie” nie mają jeszcze świadomości w ruchu drogowym, skupiono się na tym, aby pokazać im, „co mówią światła na drodze”, czyli właściwego postępowania w ruchu ulicznym.

Do zabawy wykorzystano akcesoria dla policjanta kierującego ruchem drogowym.

„Sówki” i „Żabki” otrzymanych od policjantek kolorowankach „Bezpieczni w drodze” i „Bezpieczna woda”.
Dużo radości dzieciom sprawiły rekwizyty, które policjantki przyniosły ze sobą: tzw. „lizak policyjny” oraz czapki mundurowe, w które dzieciaki ochoczo się ubierały.
Dzięki temu spotkaniu wszystkie maluchy wiedzą już o tym, że podczas przechodzenia przez drogę powinny podnieść rękę do góry, że „Jeśli światło się czerwieni niech się pieszy w posąg zmieni. Kiedy jest w kolorze słońca, postój już dobiega końca. Gdy w trawiastej jest tonacji, ten kto stoi, nie ma racji”. Poznawanie przez dzieci zasad ruchu drogowego już od najmłodszych lat wpływa na ich zachowanie na drodze i warunkuje bezpieczeństwo.

  • Zdjęcie przedstawia salę zabaw doraz bawiące się w obecności policjantki dzieci. Niektóe z nich mają na głowach czapki policyjne
  • Zdjęcie przedstawia salę zabaw, dwójkę małych dzieci w otoczeniu policjantki, która przekazuje im kolorowanki
  • Zdjęcie przedstawia salę zabaw wokół stołu siedzą dzieci mają kolorowanki, wśród nich dwie policjantki w mundurach
  • Zdjęcie przedstawia salę zabaw,dzieci przy stole oglądające kolorowanki. Przy nich siedzące policjantki
  • Zdjęcie przedstawia salę zabaw, policjantki wsórd dzieci siedzących przy stole.
  • Zdjęcie przedstawia salę zabaw,dzieci siedzące na podłodze, niektóre na głowach mają czapki policyjne. Wśród nich dwie policjantki