Jedną z najważniejszych zalet wyboru podłóg winylowych jest ich proste czyszczenie i brak potrzeby konserwacji. O czym powinniśmy pamiętać wtedy, gdy chcemy, aby nasza podłoga z winylu wyglądała atrakcyjnie przez długie lata?

Wykonane z winylu panele podłogowe niosą ze sobą wiele korzyści, dlatego też obecnie kupowane są one coraz częściej do wielu wnętrz. Stosowany na podłogi winyl, czyli polichlorek winylu jest polimerem odpornym na czynniki zewnętrzne, w tym także na nadmierną wilgoć, a przy tym nie wymaga szczególnej pielęgnacji.

Gdy chcesz zdecydować się na podłogi winylowe, w sprzedaży znajdziesz wiele ciekawych modeli. Warto postawić na jakość, na przykład na Quick Step winyl – panele winylowe tej właśnie firmy uznawane są za jedne z najlepszych na świecie.

Dzisiaj oferowane przez Quick Step podłogi winylowe Warszawa zakupić można także w Polsce, na przykład w Warszawie ich sprzedaż prowadzi firma Dekorus.

Jak zatem zadbać o podłogę winylową? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami!

Quick Step winyl – po montażu

Panele z winylu oferowane przez firmę Quick Step są możliwe do użytkowania od razu po zakończeniu montażu bezklejowego. W przypadku montażu z użyciem kleju, na przykład Quick Step Livyn, należy zapoznać się z instrukcją.

Po wykonaniu podłogi należy usunąć z niej wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia z użyciem odkurzacza, a potem przetrzeć ją miękkim mopem wykonanym z mikrofibry z użyciem wody. W przypadku widocznych zabrudzeń z kleju czy zaprawy należy usunąć je tak szybko, jak to możliwe.

Quick Step winyl – jak należy czyścić podłogi winylowe?

Quick Step winyl – codzienne utrzymanie

Na co dzień panele Quick Step są bardzo proste w utrzymaniu w czystości, dlatego też nie musimy obawiać się, że sprzątanie zajmie nam wtedy bardzo dużo czasu!

Wszelkie luźne zabrudzeni należy usunąć z użyciem odkurzacza albo miotły. Następnie panele należy przetrzeć mopem z końcówką z mikrofibry. Do wody można dodać standardowe detergenty do mycia podłóg albo detergenty oferowane przez firmę Quick Step.

Nie należy stosować za dużej ilości wody, ponieważ może spowodować to powstanie smug i dłuższe schnięcie nawierzchni. Nie ma jednak ryzyka napuchnięcia podłogi, ponieważ panele winylowe Warszawa to panele wodoodporne. Podłogę można także przetrzeć suchą ścierką, aby pozbyć się nadmiaru wilgoci.

Panele podłogowe Quick Step nie wymagają stosowania żadnych środków konserwujących.

Quick Step winyl – usuwanie niedoskonałości

Gdy na panelach winylowych pojawią się widoczne niedoskonałości, można je usunąć z wykorzystaniem odpowiednich środków.

Ciemne zarysowania

Jeśli panele Quick Step Warszawa posiadają ciemne zarysowania, na przykład od gumy, należy zetrzeć je z użyciem środka czyszczącego i gąbki.

Zadrapania

Zadrapania na panelach mogą powstać w miejscach, gdzie zbiera się piasek albo żwirek. W tym przypadku należy pamiętać o regularnym odkurzaniu lub zamiataniu podłogi. Można zastosować także wycieraczkę.

Panele Quick Step Warszawa można naprawić, korzystając z dedykowanych środków w asortymencie producenta, w tym specjalnych zestawów naprawczych z woskiem.

Zmatowienie

Jeśli panele firmy Quick Step zmatowieją, najczęściej jest to efekt stosowania nieodpowiednich środków czyszczących albo niedostatecznym czyszczeniem nawierzchni.

Należy wtedy przemyć podłogę kilka razy, regularnie zmieniając wodę na czystą albo zastosować specjalny środek z asortymentu firmy Quick Step winyl cena podana jest na stronie producenta.