Implanty zębów - czy to dobre rozwiązanie dla seniora?

Jeżeli, z różnych względów, utracili Państwo swoje własne zęby ubytki te mogą zostać uzupełnione poprzez implanty zębów. Warszawa, Wrocław, Kraków i pewnie każde duże miasto, a coraz częściej i te średniej wielkości miasta oferują szeroki wachlarz usług implantologicznych. Warto zgłosić się na konsultację z dręczącym nas problemem i dopytać, jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze.

Co to są implanty stomatologiczne?

Implant dentystyczny to rodzaj śruby o długości ok. 8-16 mm i grubości 2,5-6 mm, który jest odpowiednikiem korzenia zęba umieszczanym chirurgicznie w kości szczęki albo żuchwy. Stanowi on podstawę dla protezy, mostu, korony lub innego rodzaju odbudowy protetycznej, która ma na nim powstać. Wykonany jest najczęściej z tytanu, który jest materiałem wytrzymałym, odpornym i w pełni zgodnym pod względem biologicznym z tkanką ciała, a więc niewywołującym reakcji alergicznych. Dzięki tej zgodności biologicznej organizm nie odrzuca wszczepu, uznając za swą integralną część.

Implanty to unikatowe rozwiązanie w stomatologii. Nie ograniczają się one jedynie do zamaskowania braku uzębienia. Ich rolą jest realne odtworzenie prawidłowo funkcjonującego i estetycznie wyglądającego zęba. Pod względem wyglądu, twardości i innych cech, implant zębowy wraz z odbudową protetyczną niemal całkowicie zastępuje ząb prawdziwy. Odpowiednie dbanie o implant, regularne wizyty kontrolne u stomatologa oraz przede wszystkim prawidłowa higiena jamy ustnej pozwolą na bezproblemowe „korzystanie” z implantu przez długi czas.

Czy implanty zębów są dobrym rozwiązanie dla osób starszych i w podeszłym wieku?

Utrata zębów jest wskazaniem do ich uzupełnienia dla osób w każdym wieku. Dlatego zawsze warto jest stosować implanty zębów. Implantologia jest obecnie najmniej inwazyjną metodą uzupełniania ubytków w uzębieniu. Dla kogo rozwiązanie to jest szczególnie dobre i polecane?

Ze wszczepienia implantów powinny skorzystać przede wszystkim osoby, nie lubiące ograniczeń oraz osoby pragnące na co dzień cieszyć się atrakcyjnym wyglądem, poczuciem pewności siebie a przede wszystkim wszyscy, którym zależy na zdrowiu jamy ustnej i całego organizmu. Implanty to rozwiązanie polecane i kierowane przede wszystkim do osób, które nie są w stanie zaakceptować wizji noszenia niestabilnej, wyjmowanej sztucznej protezy czy mostu. Nie jest to wygodne, jednak często dla wielu osób zastępuje to dość drogie implanty zębowe. Nie warto jednak się tym przejmować i kierować się tym, co jest dla nas ważne.

Implanty stomatologiczne można stosować u niemalże wszystkich osób, u których zakończony został proces rozwoju kości, w tym zarówno u ludzi bardzo młodych, jak i u osób starszych i w podeszłym wieku. Należy jednak uwzględnić dodatkowy, oprócz wspomnianego wyżej, warunek, jakim jest również dobry stan kości oraz ich właściwa objętość, poziom higieny jamy ustnej oraz przebiegający prawidłowo proces gojenia się dziąseł. Zęby są w naszym ciele jednym z najważniejszych elementów. Bez nich nie moglibyśmy spożywać posiłków. Warto zadbać o nie w najwyższym standardzie. Uśmiech, który fundujemy innym ludziom jest równie ważny. Zadbajmy o niego robiąc implanty zębów w Warszawie. Jest tam wiele ludzi, którzy docenią to, co zrobiliśmy dla siebie.

Jeśli chcesz w pełni cieszyć się ze swoich zębów skorzystaj z usług najlepszych stomatologów, których znajdziesz w Warszawskim gabinecie stomatologicznym Odent Implanty!