Świętochłowicka drogówka, w miniony weekend oraz poniedziałek przeprowadziła akcję "Trzeźwy poranek". Działania miały na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego jak największej ilości pijanych kierowców. Stróże prawa w kluczowych punktach miasta rozstawili tzw. "blokady" trzeźwości. Niestety nie każdy kierowca wykazał się odpowiedzialnością.

Od soboty, aż do poniedziałku, mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiej komendy przeprowadzili działa pn „Trzeźwy poranek”. Stróże prawa, już od czwartej rano do godzin przedpołudniowych dbali o to, by na świętochłowickich drogach było bezpiecznie. W ramach akcji policjanci ustawili „blokady trzeźwości ” w kluczowych punktach miasta. Celem działań było wyeliminowanie z ruchu drogowego jak największej ilości kierowców poruszających się na tzw. „podwójnym gazie”. Stróże prawa sprawdzali stan trzeźwości kierujących.

Niestety nie każdy kierowca wykazał się odpowiedzialnością. Mundurowi w poniedziałkowy poranek ujawnili aż dwóch nietrzeźwych kierowców, wobec których skierowano wnioski do sądu. Ponadto stróże prawa nałożyli 3 mandaty karne za wykroczenia drogowe, 4 osoby pouczono. Podczas akcji policjanci zatrzymali jednego rowerzystę w stanie nietrzeźwości. Łącznie na trzeźwość przebadano blisko 1260 kierujących. W sobotni poranek cieszy fakt, że żaden z 260 przebadanych kierujących nie poruszał się samochodem na tzw. „podwójnym gazie”. Na szczęście działania skończyły się tylko na 5 pouczeniach i jednym mandacie karnych. W niedzielny poranek policjanci przebadali na trzeźwość 270 kierujących. Ukarano mandatem karnym 4 osoby za wykroczenia drogowe, a 5 kierujących pouczono.

Zbliża się kolejny weekend. Apelujemy do mieszkańców o rozwagę podczas wsiadania za kierownicę. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach.