Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świętochłowice

W minioną sobotę odbyła się VI edycji Rajdu Organizacji Pozarządowych i mieszkańców Świętochłowic. Po raz kolejny w przedsięwzięciu wzięli udział świętochłowiccy profilaktycy. Głównym tematem rajdu była „Rekreacja rodzinna alternatywą dla uzależnień”. Organizatorem imprezy była Organizacja IOGT wraz ze świętochłowickim magistratem.

Organizacja IOGT jest jedną z największych międzynarodowych organizacji pozarządowych na świecie, działającą w tematyce profilaktyki uzależnień. Skupia ludzi w różnym wieku, niezależnie od wyznania, koloru skóry oraz zainteresowań i poglądów politycznych. Jej głównym celem jest tworzenie środowiska wolnego od alkoholu i narkotyków oraz edukacja społeczeństwa w tym zakresie.

Sobotnia impreza swój początek miała przy ulicy Imieli w Świętochłowicach, gdzie odbyła się zbiórka. Następnie 100 uczestników, dwoma autokarami przejechało do Siewierza, gdzie czekała na wszystkich pierwsza atrakcja. Podopieczni zwiedzili ruiny książęcego zamku siewierskiego. Na kolejnym etapie rajdu, uczestnicy przejechali do samego serca Jury Krakowsko-Częstochowskiej, do miejscowości Bobolice, gdzie zwiedzili kolejny zamek królewski Bobolice. Po zakończeniu zwiedzania uczestnicy podzieli się na dwie grupy. Korzystając z pięknej i słonecznej pogody, sympatycy pieszych wędrówek, spróbowali swoich sił przechodząc czerwonym szlakiem z Bobolic do Mirowa. W tym czasie pozostałe osoby, autokarami przemieściły się na kolejną stację rajdu w Mirowie. Następnie uczestnicy przejechali do Kroczyc gdzie była meta. Tam tez czekała na wszystkich główna część rajdu, czyli biesiada rodzinna oraz zajęcia profilaktyczne dla uczestników. Świętochłowiccy policjanci promowali zdrowe życie wolne od alkoholu i narkotyków poprzez sportowy tryb życia. Dla młodzieży i ich rodziców organizowane były różnego rodzaju gry i konkursy, w tym zawody w przeciąganiu liny. Finałem tych zabaw był mini mecz piłki nożnej, rozegrany pod hasłem „Nasz plac na Wasz plac”. Była to druga edycja rozgrywek piłkarskich. Uczestnicy rajdu mogli również wypróbować alkogogle, czyli specjalne okulary imitujące stan po użyciu alkoholu. Po zakończeniu rajdu wszyscy bezpiecznie wrócili do domów.

  • uczestnicy rajdu idący w stronę zamku
  • uczestnicy rajdu idący w stronę zamku
  • uczestnicy rajdu idący w stronę zamku
  • uczestnicy rajdu zwiedzający ruiny zamku
  • uczestnicy rozgrywający turniej piłki nożnej
  • uczestnicy rozgrywający turniej piłki nożnej
  • uczestnicy przeciągający linę
  • uczestnicy i organizatorzy przygotowują się do zabawy
  • wręczenie dyplomów uczestnikom
Ładowanie odtwarzacza...