Szczególnie w wypadku przedsiębiorców, często dochodzi do dylematów w jaki sposób pozyskać samochód służbowy, który usprawni funkcjonowanie działalności. Czy postawić na klasyczny leasing, wziąć kredyt, skorzystać ze środków własnych, czy też wybrać coraz popularniejszy wynajem długoterminowy? Wiele zależy od tego, z jakim typem działalności mamy do czynienia, jeszcze nie dawno ta ostatnia opcja była dostępna tylko dla wielkich firm, obecnie bardzo się to jednak zmieniło.

Od czego warto zacząć - kiedy decydujemy się na wynajem długoterminowy w Arval Volvo, Audi, Mercedes i inne luksusowe marki aut, będą stanowiły dla nas możliwość. Tak jak w przypadku podpisywania każdej umowy, także tutaj musimy zwracać uwagę na wiele istotnych kwestii, które koniec końców będą wpływały na komfortowe warunki naszego wynajmu.

Wynajem długoterminowy Volvo – czy warto postawić na takie rozwiązanie?

Szereg zalet

Samochody Volvo to dość drogie w utrzymaniu pojazdy, jednak w konfiguracji jaką może zaoferować nam wyspecjalizowana firma, często okaże się, że swobodnie poradzimy sobie z finansowymi zobowiązaniami. W wypadku najmu długoterminowego raty, które opłacane są prawie zawsze co miesiąc będą stałe, stąd też nigdy nie będziemy zaskoczeni ich wysokością. Co więcej, całkowita kwota każdej z rat to nie tylko koszt wynajmu, ale też i komplet usług jakie zapisane zostały w umowie między nami a firmą.

W wielu przypadkach to właśnie po stronie wypożyczalni leży kompleksowa obsługa pojazdu, gdyż to ona prawnie jest właścicielem auta, a my wyłącznie jego dzierżawcą. W związku z tym, nie musimy się obawiać o kwestie dotyczące ubezpieczenia samochodu, regularne przeprowadzanie przeglądów technicznych oraz wymianę opon i innych części, które naturalnie ulegają eksploatacji. Przedsiębiorca swobodnie użytkuje samochód, nie obawiając się też, że w wyniku jakiejkolwiek awarii lub wypadku, zostanie zaburzone funkcjonowanie firmy – otrzymamy wówczas auto zastępcze.

Musimy jednak pamiętać o jednym. Kiedy bierzemy Volvo w leasing, mamy prawo do wykupu samochodu po upływie obowiązywania umowy. Decydując się na wynajem długoterminowy, taka opcja wygląda nieco inaczej. W prawdzie możemy później kupić taki samochód, jednak z uwagi na warunki kontraktu, często okaże się to bardo nieopłacalnym rozwiązaniem. W związku z tym, w większości przypadków, przedsiębiorcy po prostu oddają samochód właścicielowi, decydując się na wynajem kolejnego – nowszego modelu, lub całkiem innego pojazdu.

Czy jest to opcja tylko dla dużych firm?

Jeszcze do nie dawna panowało przeświadczenie, że jest to rozwiązanie przeznaczone tylko dla sporych firm transportowych lub posiadających swych przedstawicieli handlowych, gdzie flota samochodów wynosiła ponad dwadzieścia pojazdów. Obecnie, tendencja ta nieco się zmieniła i nawet mniejsze firmy stawiają, na tę formę finansowania samochodów służbowych – dlaczego? Zaczęło się to im po prostu opłacać. Nie ma tutaj konieczności wpłaty własnej, a miesięczne raty mogą być doliczone od kosztów przychodu i odliczone od podatku VAT.

Co ciekawe, możliwy jest także wynajem długoterminowy samochodów dla osób fizycznych, a warunki takiego rozwiązania, niekiedy są bardzo atrakcyjne. Wypożyczalnie posiadają bardzo szeroki wachlarz dostępnych modeli aut, dlatego każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Kiedy decydujemy się na wynajem długoterminowy kalkulator, który z pewnością odnajdziemy w Internecie, pomoże nam dobrać odpowiedni wariant najmu. Ilość firm, które oferują takie rozwiązanie stale wzrasta, dlatego i ceny będą zapewne coraz atrakcyjniejsze.