Aż 160 tys. złotych otrzymają Świętochłowice na organizację obchodów 100 rocznicy I powstania śląskiego w ramach pomocy finansowej z GZM.

Podczas XV sesji Zgromadzenia Metropolii, która odbyła się 12 marca 2019 roku, prezydenci i burmistrzowie miast skupionych w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii podjęli szereg decyzji, a niektóre z nich dotyczyły bezpośrednio Świętochłowic.

W związku z obchodami 100 rocznicy I powstania śląskiego miastu Świętochłowice przyznano pomoc finansową w postaci dotacji celowej w wysokości 160 tys. złotych. Kwota ta zostanie przeznaczona na wydanie płyty z pieśniami powstańczymi oraz organizację i przejazdy specjalnego tramwaju powstańczego.

Dokonano także wyboru składu Komisji Rewizyjnej GZM, której członkiem został Prezydent Miasta Daniel Beger, jako delegat podregionu katowickiego.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.