Policjanci, którzy nie przechodzą obojętnie, znów mogą zostać wyróżnieni

Policjanci, którzy nie przechodzą obojętnie, znów mogą zostać wyróżnieni

W policyjnej służbie liczy się nie tylko szybka reakcja, ale też zwykła ludzka przyzwoitość. Właśnie takich funkcjonariuszy chce wskazać ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, organizowany przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. To wyróżnienie dla tych, którzy potrafią nieść pomoc osobom pokrzywdzonym z osobistym zaangażowaniem, a nie jedynie według urzędowego schematu.

Konkurs wraca po raz kolejny i ma przypominać, że za mundurem stoi nie tylko obowiązek, lecz także empatia, cierpliwość i umiejętność wsparcia w trudnym momencie. Taki sygnał ma znaczenie także dla mieszkańców – pokazuje, że w policyjnej pracy liczy się nie tylko skuteczność działań, ale również sposób, w jaki człowiek zostaje potraktowany, gdy najbardziej potrzebuje pomocy.

Szczegółowe informacje oraz regulamin są dostępne na stronie internetowej Policji. To tam można sprawdzić zasady udziału i dowiedzieć się, jak konkurs przebiega w tegorocznej edycji.

na podstawie: Urząd Miasta Świętochłowice.