Ćwiczenia policyjne na skrzyżowaniu Chorzowska–Bytomska zakłócą sygnalizację

FOT. Urząd Miasta Świętochłowice
W Świętochłowicach na jednym z ruchliwych skrzyżowań pojawi się nietypowy porządek – policjanci będą przez kilka godzin kierować ruchem ręcznie. Mieszkańcy zobaczą scenę jak z kursu szkoleniowego: funkcjonariusze w kamizelkach, zatrzymane światła i samochody ustawiane bez pomocy sygnalizacji. Warto przejść przez to miejsce uważniej niż zwykle.
W ćwiczeniach wezmą udział słuchacze Szkoły Policji, którzy będą ćwiczyć zasady ręcznego kierowania ruchem na skrzyżowaniu ulic Chorzowskiej z Bytomską. Podczas zajęć sygnalizacja świetlna będzie wyłączona, a każdy uczestnik ruchu proszony jest o podporządkowanie się poleceniom funkcjonariuszy.
Organizatorzy spodziewają się krótkich utrudnień, zwłaszcza w godzinach porannych i wczesnego popołudnia. Kierowcom i pieszym zaleca się zachowanie ostrożności, wcześniejsze zaplanowanie przejazdu oraz zwracanie uwagi na ręczne sygnały policjantów – to one będą w tych chwilach regulować przepływ ruchu.
na podstawie: Urząd Miasta w Świętochłowicach.
Autor: krystian

