Uwaga kierowcy: Utrudnienia w ruchu podczas procesji Bożego Ciała
Przedłużony weekend związany z Bożym Ciałem to czas wzmożonego ruchu drogowego oraz uroczystych procesji. Prosimy kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.
  1. Trzy procesje w różnych dzielnicach miasta.
  2. Wzmożone kontrole drogowe od czwartku do niedzieli.
  3. Apel o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
  4. Policja i straż miejska zadbają o bezpieczeństwo uczestników.

W czwartek, z okazji święta Bożego Ciała, mieszkańcy mogą spodziewać się procesji religijnych na ulicach miasta. W związku z tym, mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie ostrożności i cierpliwości.

Procesje odbędą się w trzech dzielnicach. W dzielnicy Zgoda oraz Centrum, wierni zbiorą się o godzinie 9:30 w kościele św. Józefa, skąd przejdą ulicami Wyszyńskiego, Nową, Plebiscytową do Hajduki, kończąc około godziny 11:30 przy kościele na ulicy Wojska Polskiego.

W dzielnicy Piaśniki procesja wyruszy o godzinie 8:50 z placu kościelnego Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, przechodząc ulicami 3 Maja, Chorzowską, Korfantego, Słoneczną, Wiosenną, Powstańców Śląskich oraz Zubrzyckiego. Powrót nastąpi ulicami Chorzowską i 3 Maja, a zakończenie przewidziane jest na godzinę 11:00.

W dzielnicy Lipiny, parafia św. Augustyna rozpocznie swoją procesję o godzinie 8:45, przechodząc ulicami dra Bukowego, Barlickiego, Rudzką, Świdra, Oświęcimską, placem Słowiańskim, Sądową, Wallisa, Michalskiego, Imieli, Moniuszki, kończąc na ulicy Pieczki 11 o godzinie 11:00.

W ramach działań "Bezpieczny weekend – Boże Ciało", od czwartku do niedzieli na terenie miasta pojawi się więcej patroli policji i straży miejskiej. Ich obecność ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestników procesji oraz wszystkich użytkowników dróg.

Przypominamy kierowcom o konieczności sprawdzenia stanu technicznego pojazdów przed wyjazdem. Wzajemna wyrozumiałość i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego są kluczowe dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Motocyklistów i rowerzystów prosimy o rozwagę i unikanie brawury na drodze.

Dbajmy o siebie nawzajem i pamiętajmy, że droga jest dla wszystkich. Bezpieczeństwo zależy od nas wszystkich, a wzajemny szacunek i ostrożność to podstawa bezpiecznego podróżowania.


Opierając się na: KMP w Świętochłowicach