Ręczne kierowanie ruchem na skrzyżowaniu Chorzowskiej i Bytomskiej 28 maja
W związku z zaplanowanymi zajęciami z ręcznego kierowania ruchem, mieszkańcy mogą spodziewać się zmian na jednym z kluczowych skrzyżowań. To ważne wydarzenie ma na celu podniesienie umiejętności przyszłych funkcjonariuszy policji.
  1. Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Chorzowskiej z ul. Bytomską.
  2. Zajęcia odbędą się 28 maja w godzinach 8:30 - 12:00.
  3. Ruch będzie kierowany ręcznie przez słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach.
  4. Prosimy o stosowanie się do poleceń kierujących i przepraszamy za utrudnienia.

W najbliższy wtorek, 28 maja, w godzinach od 8:30 do 12:00, na skrzyżowaniu ul. Chorzowskiej z ul. Bytomską, zaplanowane są zajęcia praktyczne z ręcznego kierowania ruchem drogowym. W związku z tym, sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu zostanie wyłączona.

Ćwiczenia będą realizowane przez słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach. Wyłączenie sygnalizacji świetlnej zostało uzgodnione z firmą ZIR Bytom, aby zapewnić bezpieczeństwo i płynność ruchu drogowego w trakcie trwania zajęć.

Prosimy wszystkich kierowców oraz pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem. Z góry przepraszamy za wszelkie niedogodności spowodowane tymczasową zmianą organizacji ruchu i dziękujemy za wyrozumiałość.

Tego typu szkolenia są niezwykle ważne dla przyszłych funkcjonariuszy, gdyż pozwalają im zdobyć praktyczne umiejętności niezbędne w codziennej służbie. Współpracując z nimi, mieszkańcy przyczyniają się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na naszych drogach.


Wg inf z: Urząd Miasta w Świętochłowicach