Wakacje z wojskiem: Darmowe szkolenia dla młodych ochotników od 10 czerwca
Chcesz przeżyć niezapomniane wakacje, jednocześnie zdobywając cenne doświadczenie? Wojsko Polskie zaprasza młodych ochotników na wyjątkowe szkolenie pod hasłem „Wakacje z wojskiem”. To doskonała okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności i zarobić 6 tys. zł za 27 dni szkolenia.
  1. Szkolenie dla młodych ochotników w wieku 18-35 lat.
  2. Trzy turnusy w 70 lokalizacjach w całej Polsce.
  3. Proste procedury zgłoszeniowe.
  4. Wynagrodzenie 6 tys. zł za 27 dni szkolenia.

Wojsko Polskie przygotowało specjalny program szkoleniowy „Wakacje z wojskiem”, skierowany do młodych dorosłych w wieku od 18 do 35 lat. To doskonała propozycja dla tegorocznych maturzystów, studentów, osób w trakcie przerwy wakacyjnej oraz tych poszukujących pracy sezonowej. Program oferuje możliwość zdobycia doświadczenia wojskowego w różnych jednostkach w całej Polsce.

W ramach programu dostępne są trzy turnusy szkoleń, które rozpoczną się już 10 czerwca. Ochotnicy mogą wybierać spośród 70 lokalizacji, co pozwala dostosować miejsce i termin szkolenia do własnych preferencji. Za udział w 27-dniowym szkoleniu każdy uczestnik otrzyma wynagrodzenie w wysokości 6 tys. zł.

W województwie śląskim przewidziano trzy turnusy szkoleń. Pierwszy z nich odbędzie się w dniach 10.06-06.07.2024 r. w 5 pułku chemicznym w Tarnowskich Górach oraz w 18 batalionie powietrznodesantowym w Bielsku-Białej. Drugi turnus (15.07-10.08.2024 r.) obejmie szkolenia w 5 pułku chemicznym w Tarnowskich Górach, 6 batalionie powietrznodesantowym w Gliwicach oraz 18 batalionie powietrznodesantowym w Bielsku-Białej. Trzeci turnus (19.08-14.09.2024 r.) odbędzie się w 6 batalionie powietrznodesantowym w Gliwicach, 18 batalionie powietrznodesantowym w Bielsku-Białej oraz w 34 dywizjonie rakietowym Obrony Powietrznej w Bytomiu.

Procedury zgłoszeniowe są uproszczone do minimum, co zachęca do udziału. Wystarczy wejść na portal www.zostanzolnierzem.pl, zadzwonić na infolinię 800 180 110, lub zgłosić się osobiście do wybranego wojskowego centrum rekrutacji. To idealna okazja, aby przeżyć niezapomniane wakacje i zdobyć cenne umiejętności wojskowe.

Dla każdego uczestnika wojskowi rekruterzy znajdą odpowiedni model służby, umożliwiając sprawdzenie się w różnych rolach, takich jak żołnierz piechoty, marynarz, żołnierz desantu, czołgista czy rakietowiec. To doskonała okazja do poznania specyfiki służby wojskowej i zdobycia nowych doświadczeń.


Urząd Miasta Świętochłowice