Listwy przypodłogowe imitujące drewno

Chcesz w prosty i tani sposób wprowadzić odrobinę estetyki i świeżości do wnętrza swojego domu? Nowoczesne listwy przypodłogowe drewnopodobne to idealne rozwiązanie! Nie tylko prezentują się nadzwyczaj atrakcyjnie, ale także zapewniają szereg praktycznych korzyści, które czynią je niezbędnym i uniwersalnym elementem wykończeniowym każdego pomieszczenia.

Listwy drewnopodobne to bardzo elegancki sposób aby zakryć nieestetycznie wyglądające szczeliny oraz nierówności między powierzchniami podłogi i ściany. Skutecznie maskują również wszelkiego rodzaju okablowanie i poszarpane końcówki tapety przy samej podłodze. Profile drewnopodobne produkowane są z niezwykle trwałych tworzyw sztucznych, takich jak np. płyta MDF czy PCV. Dzięki temu, produkt oferuje dużą odporność na uszkodzenia, chroni ściany przed obiciami, a także nie reaguje na wodę jak i zmienne warunki atmosferyczne.

Listwy przypodłogowe drewnopodobne stosuje się jako gustowne przejścia między ścianą a podłogą. Idealnie pasują do każdego rodzaju podłogi czy drewnianych parkietów. Wyglądem w stu procentach przypominają swój odpowiednik z naturalnego drewna, jednak są bardziej trwałe i nie wymagają specjalnej konserwacji w przyszłości. Bez obaw będziesz mógł dbać o czystość w mieszkaniu używając do tego klasycznego mopa, wody i płynu do podłóg. Listwy drewnopodobne ani się nie odbarwiają, ani nie zmienią swojego kształtu. Odpowiednio zamontowane podkreślą charakter każdego wnętrza i będą imponować swoim naturalnym lookiem przez długie lata. Zdecydowanie poprawią wygląd dekorowanej przestrzeni, zapewniając płynne przejście między powierzchniami, tworząc spójną całość np. z salonem.

Oprócz estetycznego designu i praktycznego zastosowania, profile drewnopodobne charakteryzują się bardzo prostym i intuicyjnym sposobem montażu. Elementy produktu są lekkie i elastyczne. Sam wybierasz rodzaj instalacji. Może być to za pomocą kołków albo specjalnie dedykowanego kleju do listew. Zajęcie nie jest czasochłonne, wystarczy wybrać odpowiednie miejsce i przejść do działania. Bez problemu poradzisz sobie z tym osobiście nawet jeżeli nie posiadasz odpowiedniego doświadczenia.