Seniorzy w Świętochłowicach nie mogą narzekać na nudę. Joga, eko-warsztaty, nordic walking, a nawet potańcówka! Tak zapowiada się senioralny październik w mieście.

1 października (sobota) o godz. 10.00 rozpoczynamy akcentem sportowo-rekreacyjnym – startuje międzypokoleniowy Nordic Walking. Seniorze! Zabierz ze sobą na Skałkę sąsiadkę, wnuka, dzieci, by spędzić ten czas razem. Wiek nie ma tu znaczenia. Chodzenie z kijkami jest dla każdego! Na uczestników czeka kawowa niespodzianka.

W tym samym dniu dla miłośników rękodzieła przygotowano kilka propozycji zajęć kreatywnych. Eko warsztaty odbędą się 1 października (sobota) w godz. 10.00-13.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Chorzowskiej 37 w Piaśnikach. W planie jest m.in. komponowanie ziołowych herbat, tworzenie czekoladowych pyszności, eko-magnesów i malowanie worków na pieczywo.

Tym, którzy nie lubią siedzieć w miejscu, proponujemy zajęcia jogi. We wtorkowe i piątkowe poranki października będzie okazja do spróbowania tej formy ruchu w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Harcerskiej 1. Ilość miejsc ograniczona – obowiązują zapisy pod nr tel. (32) 349 18 36.

Jak seniorzy, to oczywiście także humor i dobra zabawa! W dniu inaugurującym senioralne aktywności zapraszamy na występ kabaretowy i potańcówkę. 1 października (sobota) w godz. 17.00-21.00 w Centrum Kultury Śląskiej przy ul. Krauzego 1 dla naszych nestorów wystąpi Kabaret z Konopi. Tuż po programie artystycznym rozpocznie się potańcówka ze Szwagrem Damianem. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje limit na osobę: 1 wejściówka + 1 dla os. tow. Bilety do odbioru w Urzędzie Miejskim, ul. Katowicka 54, pok. 216.

Inną ciekawą propozycją jest spacer literacki, który zaplanowano na 5 października o godz. 16.00 trasą od dawnego obozu Zgoda do Muzeum Powstań Śląskich – śladami bohaterów książki “Ogrody na popiołach”. Spacer poprowadzi Monika Kassner. W spotkaniu udział weźmie także sama autorka książki, Sabina Waszut.

5 października swoje podwoje otwiera także Dzienny Dom Senior+ przy ul. Imieli 12, który przygotuje Dzień Otwarty oraz warsztaty kreatywne z decoupage dla seniorów.

Zapraszamy do udziału w przygotowanych atrakcjach! Wszystkie aktywności są darmowe.