Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świętochłowice

Świętochłowiccy dzielnicowi zatrzymali 51-letniego mieszkańca miasta, który za kratami spędzi najbliższe miesiące. Mężczyzna zwrócił ich uwagę, ponieważ nie miał maseczki, pomimo obowiązku noszenie jej na terenie sklepu. Podczas legitymowania okazało się, że mężczyzna ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Jednak to nie jedyny poszukiwany, zatrzymany tego dnia. W ręce policjantów z patrolówki wpadł 42-latek. Katowicki sąd wydał wobec niego nakaz doprowadzenia do aresztu.

W miniony piątek, podczas kontroli jednego ze sklepów na terenie miasta, policjanci z Rewiru Dzielnicowych zauważyli mężczyznę bez maseczki. Aktualne obostrzenia w dalszym ciągu zobowiązują nas do zakrywania ust i nosa ze względu na trwającą epidemię Covid-19. W takich sytuacjach stróże prawa reagują wobec osób, które nie przestrzegają obowiązujących przepisów. Tak tez było i tym razem, bowiem mężczyzna zwrócił uwagę mundurowych. Jednak nie spodziewał się, że oprócz mandatu, który nałożyli na niego policjanci, wyjście do sklepu zakończy się zatrzymaniem i przewiezieniem go do aresztu. Podczas legitymowania okazało się, że 51-letni mieszkaniec miasta jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Chorzowie celem obycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymany świętochłowiczanin najbliższe miesiące nowego roku spędzi za więziennymi murami.
Tego samego dnia w ręce policjantów z patrolówki wpadł 42-latek ze Świętochłowic, który również okazał się poszukiwany. Katowicki sąd wydał wobec mężczyzny nakaz doprowadzenia do jednego ze śląskich aresztów. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który jeszcze tego samego dnia trafił do przydzielonej placówki. Teraz świętochłowiczanin spędzi za kratami najbliższe 14 miesięcy.