Kto produkuje, sprzedaje szafy sterownicze w Świętochłowicach, na Śląsku?

Szafy sterownicze przydają się przede wszystkim w zakładach przemysłowych. Pozwalają na uporządkowanie i zarządzanie pracą urządzeń elektrycznych, elektronicznych, elektromechanicznych i zróżnicowanej aparatury. Dzięki temu można nie tylko lepiej zarządzać ich pracą, ale i bezpieczeństwem. Jakie firmy na Śląsku produkują szafy sterownicze?

AIUT – prefabrykacja szaf sterowniczych w Gliwicach

Produkcją szaf sterowniczych na Śląsku zajmuje się m.in. AIUT – firma, która ma swoją siedzibę w Gliwicach. Zlecić im można kompleksową pracę – od zaprojektowania poprzez prefabrykację, montaż i przeszkolenie kadry klienta. Firma AIUT produkuje szafy sterownicze i elektryczne, rozdzielnice NN i SN, rozdzielnie kontenerowe, skrzynki sterownicze i pulpity oraz programowanie sterowników wraz z wizualizacją (DCS, PLC, SCADA).

INSTAL – uzbrajanie szaf sterowniczych w Świętochłowicach

Szafy sterownicze dla automatyki wymagają dobrych instalacji z trwałymi połączeniami kablowymi. Firma INSTAL ze Świętochłowic projektuje je i składa. Szafy sterownicze i rozdzielnice może wykonać zgodnie z potrzebami klienta. Zarówno już od etapu ich mechanicznego przygotowania, montażu osprzętu i okablowania. INSTAL dostarcza układy niskiego i średniego napięcia oraz systemy automatyki.

Viia z Zabrza – szafy elektryczne i sterownicze

Kolejną firmą ze Śląska, której można zlecić projektowanie i produkcję szafy sterowniczej, jest Viia, która ma swoją siedzibę w Zabrzu. Realizują w sposób kompleksowy budowę szaf elektrycznych. Wykorzystując aparaturę kontrolno-pomiarową, sterowniczą, zasilającą systemów sterowania oraz wizualizacji, sprzętu i systemów informatyki przemysłowej, są w stanie zaoferować kompleksowe usługi.

Riexinger Automation Sp. z o.o. – prefabrykacja szaf sterowniczych dla przemysłu

W Sosnowcu z kolei ma swoją siedzibę firma Riexinger Automation, która dostarcza kompleksowe oprogramowanie sterowników PLC i robotów przemysłowych. Zajmują się projektowaniem, wdrażaniem i uruchamianiem systemów wizualizacji HMI i SCADA. Wieloletnie doświadczenie i wiedzą pozwalają również na prefabrykację szaf sterowniczych do automatyki przemysłowej. Riexinger Automation tworzy rozwiązania, które mają pomóc firmom w rozwoju parku maszynowego.

MJ Group – profesjonalna prefabrykacja szaf sterowniczych i rozdzielnic

MJ Group jedną ze swoich siedzib ma w Katowicach. Firma działa od 2006 roku i oferuje rozwiązania z zakresu automatyki, które mają na celu wspomóc wymagania nowoczesnego przemysłu. W ofercie MJ Group znajduje się m.in. profesjonalna prefabrykacja szaf sterowniczych i rozdzielnic NN. W zakres oferowanych prac wchodzi wykonanie projektu i dokumentacji, prefabrykacja szaf i rozdzielnic NN na bazie projektów własnych lub powierzonych, wykonanie szaf automatyki, dostawę, montaż i uruchomienie na obiekcie.

Wspomniane wyżej firmy zajmują się produkcją, ale i projektowaniem, montażem szaf sterowniczych oraz przeprowadzają szkolenia kadry z ich obsługi. Wywodzą się ze Śląska, ale działanie mają znacznie szersze. Widać więc wyraźnie, że szafy sterownicze dla przemysłu to produkty, który są bardzo potrzebne.