Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świętochłowice

W jaki sposób tworzyć profil backlinków

Odnośniki zwrotne to jeden z podstawowych czynników rankingowych w wyszukiwarce Google.

Najsłynniejszy serwis internetowy na świecie coraz lepiej radzi sobie z rozpoznawaniem spamu. Farmy linków nie przyniosą nam pożądanego efektu, jednakże linki są wciąż jedną z ważnych informacji, jakie algorytm bierze pod uwagę przy ustalaniu pozycji strony. Warto jest więc zadbać o zdobywanie wysokiej jakości backlinków, gdyż wpływają one na pozycję witryny w wyszukiwarce. Najlepiej takie działania zlecić agencji SEO, która już ma doświadczenie w pozycjonowaniu witryn przy pomocy link buildingu.

Poniżej kilka porad jak tworzyć profil odsyłaczy.

Nie przesadzaj z ilością przyrostu odsyłaczy. Dynamika ta nie powinna odbiegać od naturalnej, jakkolwiek ciężko stwierdzić co to jest naturalna dynamika przyrostu odnośników. Tutaj kłania się doświadczenie, natomiast w tak złożonej materii, jak pozycjonowanie stron internetowych i ono nie jest gwarancją sukcesu. Jeśli jesteś dobre miejscówki, to parę linków dziennie już może wykonywać dobrą robotę. Chociaż ta ilość zależy od wielu czynników, trudności frazy, a również i z wieku domeny. Nową stronę internetową nie dopalaj tysiącami odnośników dziennie.

Skup się na linkach z atrybutem dofollow. Wyłącznie one są pozytywny wpływ na miejsce stron w rankingu Google. Żeby profil wyglądał naturalnie jakaś niewielka część linków niech będzie nofollow.

Gdzie zdobywać lub budować odsyłacze? Tutaj możliwości jest dużo. Możesz zarówno korzystać z miejscówek publicznych, jak również tworzyć własne zaplecze na domenach. Miejsca publiczne to chociażby, fora internetowe czy serwisy web 2.0. Fora, zwłaszcza te działające od dłuższego czasu oraz idące na umieszczanie odsyłaczy dofollow, to nader atrakcyjne miejsca, no ale też trudno takie znaleźć. Na ogół nie jest łatwo znaleźć publiczne miejscówki, gdzie można zostawić odsyłacz dofollow.

Bardzo dobrymi miejscami są serwisy dające możliwość budowy stron internetowych takie jak wix lub weebly.

Inne, popularne miejscówki do budowy odnośników dofollow to serwisy do blogowania: blogspot i wordpress. Co istotne, te dwa ostatnio wymienione rodzaje serwisów dają możliwość budowania treści, dzięki czemu taki odnośnik jest bardziej wartościowy.

No i niewątpliwie zaplecze na domenach. To dużo skuteczne rozwiązanie z kilku powodów. Masz dużą kontrolę nad linkującymi do strony pozycjonowanej witrynami. Wydaje się, iż profil linków powinien skupiać się w wielkiej mierze z odsyłaczy z witryn w domenach, aczkolwiek nie musi więc być reguła. Minusem są koszty - domeny, serwery, strony, treści, podlinkowanie.

Pamiętać należy - przy większej liczbie takich stron zapleczowych o zróżnicowaniu IP i dns-ów.