Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świętochłowice

Istnieje przynajmniej kilka powodów, dla których rolety dachowe stanowią doskonałe wyposażenie każdego poddasza użytkowego posiadającego okna zamieszczone bezpośrednio na połaci. Chronią one wystawione na eskpozycję promieni słonecznych pomieszczenia, zapewniają dodatkową barierę akustyczną, a także pięknie zdobią pomieszczenia. Wyróżnia się jednak kilka rodzajów tego typu zasłon i warto wiedzieć, który z nich sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku.

Czym są rolety dachowe?

Rolety dachowe to nic innego, jak system zasłonowy stosowany zarówno po zewnętrznej, jak i wewnętrznej stronie okien usytuowanych bezpośrednio na połaciach. Rolety na poddaszach posiadają podwójną moc, ponieważ pomieszczenia te mają tendencję do przegrzewania się. Latem panują tam temperatury wyższe, niż w przypadku niżej położonych pomieszczeń, więc ten zbawienny atrybut rolet dachowych może znacząco wpłynąć na nasze samopoczucie podczas letnich upałów.

Rolety dachowe sprawdzają się tam, gdzie tradycyjne zasłony zawodzą. Dzieje się tak, ponieważ okna na poddaszach nachylone są pod kątem i zwykła roleta zwyczajnie nie zasłaniałaby szyby, zamiast tego zwisając swobodnie. Specjalne systemy sprężynowe zasłon dachowych sprawiają, że tkanina przylega solidnie do okna, zapewniając jednocześnie dostęp do klamki okiennicy otwierającej się inaczej, aniżeli tradycyjna.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o roletach dachowych.

Jak wybrać odpowiednie rolety dachowe?

Rolety dachowe dzielą się na te wewnętrzne oraz zewnętrzne. Pierwsze z nich powinny zainteresować każdego, kto ceni sobie w zasłonach ich funkcję dekoracyjną przy jednoczesnej ochronie przed słońcem. Drugie natomiast sprawdzą się w przypadku osób, którym zależy przede wszystkim na ich fukncji użytkowej.

Istnieją trzy najbardziej popularne rodzaje zasłon dachowych wewnętrznych- aluminiowe, tkaninowe oraz plisowane. Przyjrzymy się każdemu z nich w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, dlaczego i czy w ogóle warto go wybrać.

  • Rolety (żaluzje) aluminiowe

Składają się na nie blaszki zamieszczone jedna pod drugą, zwane inaczej lamelami, które wyróżnia prostota działania. Ich relacja jakości do ceny jest bardzo korzystna dla kupującego, co stanowi ich duży atut. Aluminium, z którego są wykonane, to lekki i wytrzymały materiał, który nie blaknie pod wpływem działania promieni słonecznych. To ważne w przypadku rolet dachowych, które są w szczególności wystawione na ich działanie. Aluminium łatwo wyczyścić, a kolejną zaletą rolet wykorzystujących ten materiał, jest możliwość regulowania poziomu promieni słonecznych dostających się do wnętrza.

  • Rolety tkaninowe dachowe

Tym, co odróżnia je od pierwszego omówionego rodzaju rolet dachowych wewnętrznych, jest materiał użyty w etapie produkcji. Dzięki zastosowaniu tkanin, ich oprawa wizualna nadaje wnętrzu pomieszczenia wdzięku i sprzyja budowaniu urokliwej atmosfery. Rolety wykonane z litego płótna, które posiadają konstrukcję montażową oraz sterującą, idealnie sprawdzają się w przypadku okien niestandardowych i mogą być zamieszczane na dowolnych grzymsach. Mechanizm sprężynowy sprawia, że napięcie tkaniny oraz jej przyczepność do okna są takie same pod każdym kątem, więc możemy otwierać okno bez składania arkusza.

  • Rolety materiałowe plisowane

Idealne rozwiązanie dla małych okien na poddaszach. Poziome listwy żaluzji ozdobione są pilsowanym materiałem, który przymocowany jest za pomocą sznura. Materiał ten pozwala, między innymi, regulować rolety na wysokość. Największą zaletą tego typu rolet jest ich oprawa wizualna. Pilsowane tkaniny prezentują się bardzo ładnie i stanowią piękną ozdobę, jednocześnie chroniąc przed słońcem.

Warto wybierać rolety dachowe wyposażone w dodatkowe systemy, które posiadają jeszcze jedną warstwę tkanin – najlepiej podgumowanych lub podpitych aluminium. Zapewni to dodatkową ochronę przed słońcem.