Transparentna farba do drewna stanowi doskonały wybór dla osób, które chciałaby zachować naturalny i ponadczasowy wygląd drewna. Farba do drewna stanowi doskonałą ochronę i osłonę, więc jeśli tylko drewno nie jest zniszczone i wygląda ładnie to warto zdecydować się na taki sposób malowania. Transparentna farba do drewna lazurowa jest obecnie na topie, ciekawą alternatywą jest też transparentna farba do drewna bloom zimowy szron, która sprawia wrażenie, że meble pomalowane tą farbą wyglądają jak lekko zmrożone, w sam raz na świąteczny klimat przy choince i ognisku.

Najlepsza farba do drewna niekoniecznie musi być transparentna, jak już wcześniej było wspomniane – jeśli drewno nie wygląda na zniszczone to takie farby do drewna się nadają, jeśli chcemy zamalować niezbyt ładnie wyglądające drewno, aby ukryć jego skazy wtedy bardziej odpowiednia może okazać się przykładowo biała farba do drewnaFarba do drewna biała ma ponadczasową popularność i jest wybierana bez względu na panującą modę wśród kolorów. Niezależnie jaka ma to być farba do drewna, kolory z pewnością pozwolą tchnąć w taki drewniany mebel nowe życie. Biala farba do drewna iluzorycznie potrafi sprawić wrażenie większej przestrzeni w pomieszczeniu, dlatego też jest jednym z najczęściej wybieranych kolorów. Farba biała do drewna jest stosunkowo droższa od innych kolorów, szczególnie jeśli będziemy szukać wysokiej jakości farby w tej barwie. Wysoko jakościowe produkty to z pewnością farby beckers do drewna. Trudno znaleźć złe opinie o tego typu farbach i od lat te farby do malowania drewna są w czołówce najlepiej sprzedających się na rynku. Kolorowe farby do drewna są tańsze i tak samo dobre jak te pozostałe tej firmy. Na uwagę zasługuje złota farba do drewna, która może sprawiać wrażenie luksusu, a dla osób chcących gustownie podkreślić wnętrze szara farba do drewna lub ewentualnie matowa farba do drewna będzie lepszym wyborem. Na półkach sklepowych dostrzeżemy też farbę ekologiczną do drewna. Jest odrobinę droższa, ale wydziela mniej nieprzyjemnych zapachów.

Czy warto pomalować transparentnie drewno?

Farby do drewna kolorowe ze względu na różne odcienie i oznaczenia wprowadzane przez różnych producentów, są trudne do zastąpienia. W przypadku jeśli chcemy kontynuować malowanie podobnym odcieniem, ale innego producenta może to być niemożliwe, ponieważ farba do malowania drewna farbie nie równa, co może doprowadzić do dziwnych kolorystycznych połączeń, które nietrudno zauważyć. Dlatego wcześniej, szukając farby do malowania mebli lub farby do parkietu zaopatrzyć się w odpowiednie próbki i spisać oznaczenia tych farb, aby móc do nich później powrócić.

Dobra farba do drewna, którą pomalujemy na zewnątrz musi posiadać wyjątkowe właściwości ochronne do drewna. Jak dobrze wiadomo drewno pozostawione w ogrodzie ulega biodegradacji, więc jeśli posiadamy meble w ogrodzie to musimy wyposażyć się w farby do drewna na zewnątrzMalowanie drewna na zewnątrz pozwoli ochronić drewno przed warunkami atmosferycznymi oraz żywymi organizmami – owadami, grzybami, porostami itp. Farby zewnętrzne do drewna muszą głównie chronić przed wysokimi i niskimi temperaturami, co jest szczególnym wyzwaniem dla farby do malowania drewna. Kupując farby do drewna zewnętrzne warto zwrócić uwagę na przypisy znajdujące się na opakowaniu, zwykle wskazują na liczbę nanoszonych warstw oraz dokładny sposób nakładania. Farby do malowania drewna na zewnątrz dzielą się na alkidowe, akrylowe oraz kredowe. Każda z nich spełnia inne funkcje, a w razie wątpliwości dobrze skonsultować to ze sprzedawcą w sklepie.