Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świętochłowice

Wczoraj mundurowi świętochłowickiej drogówki włączyli się do ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych pod kryptonimem „Prędkość”. To właśnie nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Na kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów dotyczących ograniczenia prędkości czekały wysokie mandaty. Stróże prawa zatrzymali do kontroli 66 kierowców, na 60 amatorów szybkiej jazdy nałożono mandaty karne.

Wczorajsze działania pod kryptonimem „Prędkość” rozpoczęły się już od wczesnych godzinach porannych i trwały aż do godziny 22. Akcja miała na celu wyegzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości oraz poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci drogówki wykorzystali w tych działaniach wszystkie dostępne ręczne mierniki prędkości. Mundurowi świętochłowickiej drogówki dokonywali pomiarów prędkości na terenie całego miasta. Do kontroli drogowej zatrzymano 66 kierujących, ukarano 60 osób mandatami karnymi. W trakcie prowadzonych działań stróże prawa sprawdzali też stan trzeźwości kierujących.

Przypominamy, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drodze.