Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świętochłowice

W sobotę obchodzilismy dzień najmłodszych obywateli naszego miasta, czyli dzieci. Specjalnie dla nich na terenie OSiR "Skałka" Urząd Miasta przy współpracy ze Świętochłowicką policją i innymi służbami mundurowymi przygotował masę atrakcji dla najmłodszych i nie tylko.

1 czerwca odbył się festyn z okazji Miejskiego Dnia Dziecka. Na terenie OsiR "Skałka" odbywały się konkursy, występy artystyczne, a główną atrakcją był spektakl dla całej rodziny „Monsieur Charlie” Teatr HoM. Maluchy oglądały również policyjny radiowóz. Mogły zajrzeć do jego wnętrza i dowiedzieć się jakie ma wyposażenie, a nawet sprawdzić działanie syreny i policyjnych "kogutów".

Policjanci mając na celu szerzenie informacji na temat szeroko rozumianej profilaktyki wśród dzieci uczestniczących w festynie stworzyli specjalne stoisko z kolorowankami i wszelkiej maści gadżetami mającymi na celu promowanie prawidłowych zachowań. Podczas festynu rozmawiano z uczestnikami na temat szkodliwości zażywania narkotyków i dopalaczy w myśl kampanii "Narkotyki i dopalacze, zabijają" oraz na tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym na specjalnie przygotowanym mini miasteczku ruchu drogowego. Wśród dorosłych uczestników czyli rodziców policnaci promowali Krajowe Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda.

W trakcie festynu wręczone zostały także nagrody finalistom trzeciej edycji Miejskiego Tygodnia Bezpieczeństwa. Puchary dla zwycięzców wręczyli osobiście Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach asp.szt. Adam Sadura oraz Komendant Straży Miejskiej w Świętochłowicach Bogdan Bednarek. Swoją obecnością zaszczycił nas także prezydent miasta Daniel Beger.

 

Ładowanie odtwarzacza...