Skatepark Skałka pod kontrolą policji. Te zasady mogą ochronić przed urazem

FOT. Policja Świętochłowice
Policjanci ze Świętochłowic sprawdzali, jak dzieci i młodzież korzystają ze skateparku oraz pumptracku. Podczas wizyty na Skateparku Skałka na Piaśnikach przypominali, że wykonywanie trików bez kasku, ochraniaczy i znajomości zasad może skończyć się groźnym upadkiem.
We wtorek świętochłowicka profilaktyk odwiedziła Skatepark Skałka. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Bezpieczny skatepark i pumptrack”, prowadzonej przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.
Funkcjonariuszka rozmawiała z dziećmi i młodzieżą o bezpiecznej jeździe na rolkach, deskorolkach, hulajnogach oraz rowerach BMX. Przypomniała, że skatepark nie jest zwykłym placem zabaw. Z obiektu powinny korzystać osoby uprawiające sporty, do których przygotowano znajdujące się tam przeszkody.
Policja zwracała uwagę na konieczność używania kasku i ochraniaczy. Podczas jazdy trzeba także obserwować innych użytkowników, aby nie doprowadzić do zderzenia. Po zakończeniu jazdy należy opuścić teren przeszkód i odpocząć w bezpiecznym miejscu.
Największy błąd to traktowanie skateparku jak zwykłego placu zabaw. Kilka sekund nieuwagi, wejście na przeszkodę bez rozejrzenia się albo próba zbyt trudnego triku może wystarczyć, by aktywny wypoczynek zakończył się urazem.
Policjanci przypominają, aby korzystać ze skateparku i pumptracku wyłącznie zgodnie z przeznaczeniem oraz na poziomie odpowiadającym własnym umiejętnościom. Początkujący nie powinni od razu wybierać największych przeszkód. Trzeba także przestrzegać regulaminu konkretnego obiektu i nie zatrzymywać się na środku przeszkody.
Działania edukacyjne świętochłowickiej policji mają charakter cykliczny i koncentrują się na bezpieczeństwie użytkowników skateparków, pumptracków oraz innych miejsc przeznaczonych do jazdy na rolkach, hulajnogach i deskorolkach.
na podstawie: Policja Świętochłowice.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Świętochłowice). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Bajka na leżakach w Świętochłowicach - Jaś i Małgosia inaczej

Gimnastyka artystyczna od kuchni - Świętochłowice zapraszają na dzień otwarty

Energia po staremu odchodzi. Unijna transformacja zmieni domy, firmy i auta

Garażowa wyprzedaż w Świętochłowicach. Zakupy wesprą fundację

Ostatni mecz sezonu przy Parkowej. Stawką medal i walka o tytuł

Rowerzysta na chodniku nie zawsze łamie przepisy. Decydują warunki

Apteki w Świętochłowicach - godziny otwarcia, dyżury, apteka całodobowa

Sur-Ron nie jest rowerem. Na drodze może wymagać uprawnień

Taniec w Świętochłowicach wraca po wakacjach. Są grupy dla każdego wieku.

Bajtle Kultury zapraszają najmłodszych do twórczej zabawy

Nastolatka w kryzysie otrzymała pomoc. Zadziałała współpraca służb

Lalki, wyobraźnia i scena - MDK otwiera nowe koło dla dzieci

Lalki, maski i teatr cieni - MDK w Świętochłowicach otwiera nowe koło

W Świętochłowicach sztuka pomoże dzieciom mówić, czuć i działać
Przydatne dane teleadresowe
- Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego w Świętochłowicach - zajęcia, zapisy i kontakt
- Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach - kontakt, godziny, rekrutacja
- Powiatowy Urząd Pracy w Świętochłowicach - kontakt, rejestracja, wsparcie dla pracodawców
- Zespół Poradni Specjalistycznych nr 2 w Świętochłowicach - kontakt, rejestracja, poradnie
- Ośrodek Sportu i Rekreacji "Skałka" Świętochłowice - kontakt, godziny, cennik
- Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 2 w Świętochłowicach - adres, oferta i katalog online
