Policja Świętochłowice: Podsumowanie Wszystkich Świętych w Świętochłowicach
Jak co roku przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych na drogach miasta i w okolicach cmentarzy i kościołów było więcej policjantów. Z początkiem listopada mundurowi są przygotowani do wzmożonej pracy związanej z uroczystościami Wszystkich Świętych. Świętochłowiccy funkcjonariusze zadbali o porządek i bezpieczeństwo m.in. w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem dróg w okolicach cmentarzy.
Dzień Wszystkich Świętych to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. Świętochłowiccy stróże prawa w tym roku już od 31 października do 2 listopada dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich bliskich. Uwaga policjantów skupiła się na eliminowaniu utrudnień w ruchu drogowym poprzez jego upłynnianie, szczególnie w miejscach, gdzie wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu oraz objęcie nadzorem głównych ciągów dróg w okresie występowania wzmożonego natężenia ruchu pojazdów. Ponadto patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, zwracając uwagę na mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających. Tam, gdzie było to konieczne, policjanci ręcznie kierowali ruchem, aby nie stanowił on zagrożenia zarówno dla kierujących, jak i pieszych. Stróże prawa sprawdzali trzeźwość kierujących oraz prędkość zgodną z przepisami o ruchu drogowym. Ruch w okolicy cmentarzy był umiarkowany, największe jego natężenie przypadło w dzień Wszystkich Świętych, dało się jednak zauważyć, że wizyty na grobach zostały rozłożone na kilka dni, co przełożyło się na porządek i bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dniu 1 listopada.
Na świętochłowickich drogach doszło do 2 kolizji. Nie ujawniono nietrzeźwych kierujących oraz nie odnotowano wypadków drogowych. Wylegitymowano prawie 200 osób. Policjanci nałożyli łącznie 18 mandatów karnych, wobec 20 osób zastosowano środek wychowawczy w postaci pouczenia. Skierowano 3 wnioski o ukaranie do Sądu.
Od dzisiaj w obrębie cmentarzy zniesione zostały utrudnienia i przywrócony został ruch, który obowiązywał podczas działań. Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo.
Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach,
swietochlowice.slaska.policja.gov.pl/k25/informacje/wiadomosci/371458,Podsumowanie-Wszystkich-Swietych-w-Swietochlowicach.html
Ostatnie Artykuły

27 policjantów ze Świętochłowic awansowało. Były też medale

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Jedno utonięcie już w wakacje. Policja w Świętochłowicach ostrzega

Mieszkańcy Świętochłowic ocenią zdrowotność miasta w specjalnej ankiecie

Dzieci odwiedziły komendę w Świętochłowicach. Nie tylko radiowóz

Ekodoradca przyjmie mieszkańców. Bezpłatne konsultacje w urzędzie

Fotowoltaika w domu nie kończy się na panelach. Liczy się cały system

Deszczowa końcówka na torze. Śląsk Świętochłowice lepszy od Kolejarza

Śląskie firmy i liderzy mogą zdobyć tytuł Asa ekonomii społecznej

Piłkarzyki w Świętochłowicach - sportowe emocje przy restauracyjnym stole

Syreny alarmowe zabrzmią w Świętochłowicach. To będą tylko ćwiczenia

84 miejsca i całodobowa opieka. Nowy ZOL otwarto w Świętochłowicach

Motocykl daje wolność, ale nie chroni - policja ostrzega przed weekendem w Świętochłowicach

Skatepark Skałka pod kontrolą policji. Te zasady mogą ochronić przed urazem
Przydatne dane teleadresowe
- Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Świętochłowicach - kontakt, zasady przyjęcia i opłaty
- Straż Miejska w Świętochłowicach - kontakt, godziny, zgłoszenia
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Ligonia w Świętochłowicach - filie, karta i katalog
- MPGK Świętochłowice - kontakt, awarie, biuro obsługi klienta i e-BOK
- Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piaśnikach - kontakt, msze, sakramenty
- Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Świętochłowicach - msze, kancelaria, sakramenty
