Jak co roku przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych na drogach miasta i w okolicach cmentarzy i kościołów było więcej policjantów. Z początkiem listopada mundurowi są przygotowani do wzmożonej pracy związanej z uroczystościami Wszystkich Świętych. Świętochłowiccy funkcjonariusze zadbali o porządek i bezpieczeństwo m.in. w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem dróg w okolicach cmentarzy.

Dzień Wszystkich Świętych to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. Świętochłowiccy stróże prawa w tym roku już od 31 października do 2 listopada dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich bliskich. Uwaga policjantów skupiła się na eliminowaniu utrudnień w ruchu drogowym poprzez jego upłynnianie, szczególnie w miejscach, gdzie wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu oraz objęcie nadzorem głównych ciągów dróg w okresie występowania wzmożonego natężenia ruchu pojazdów. Ponadto patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, zwracając uwagę na mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających. Tam, gdzie było to konieczne, policjanci ręcznie kierowali ruchem, aby nie stanowił on zagrożenia zarówno dla kierujących, jak i pieszych. Stróże prawa sprawdzali trzeźwość kierujących oraz prędkość zgodną z przepisami o ruchu drogowym. Ruch w okolicy cmentarzy był umiarkowany, największe jego natężenie przypadło w dzień Wszystkich Świętych, dało się jednak zauważyć, że wizyty na grobach zostały rozłożone na kilka dni, co przełożyło się na porządek i bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dniu 1 listopada.

Na świętochłowickich drogach doszło do 2 kolizji. Nie ujawniono nietrzeźwych kierujących oraz nie odnotowano wypadków drogowych. Wylegitymowano prawie 200 osób. Policjanci nałożyli łącznie 18 mandatów karnych, wobec 20 osób zastosowano środek wychowawczy w postaci pouczenia. Skierowano 3 wnioski o ukaranie do Sądu.

Od dzisiaj w obrębie cmentarzy zniesione zostały utrudnienia i przywrócony został ruch, który obowiązywał podczas działań. Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo.