W Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Harcerskiej w Świętochłowicach odbyły się działania związane z akcją Bezpieczna Droga Do Szkoły. Uczniowie Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach, przywitani uroczyście przez Prezydenta Miasta, Pana Daniela Begera mieli możliwość wysłuchać cennych rad odnośnie bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Nie zabrakło wizyty ulubionych maskotek oraz specjalnego gościa!

W akcji udział wzięli uczniowie klas pierwszych Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach. Po uroczystym rozpoczęciu spotkania przez Pana Prezydenta Miasta Świętochłowice, Pana Daniela Begera dzieci miały okazję wysłuchać prelekcji dotyczącej zasad ruchu drogowego, przedstawione przez policyjną profilaktyk naszej komendy, oraz Straż Miejską w Świętochłowicach.
Maskotki służb, czyli pies "Sznupek" i miś "Świonek",  które odwiedziły uczestników w sali, cieszyły się jak zwykle ogromną popularnością. Każdy uczeń biorący udział w akcji otrzymał drobny, odblaskowo-słodki prezent.

Podczas spotkania, młodych mieszkańców miasta odwiedził także specjalny gość. Na codzień pełniący służbę na lotnisku pies Straży Granicznej - "Daks", który dał wszystkim pokaz części swoich umiejętności.

 

  • Zdjęcie grupowe uczniów oraz psa ze straży granicznej
  • Zdjęcie przedstawia osoby stojące na scenie
  • Zdjęcie grupowe uczniów