Policjanci ze świętochłowickiej komendy odwiedzili przedszkole nr 7 przy ulicy Chrobrego, by opowiadać o bezpieczeństwie, głównie w drodze do i z przedszkola. Wszystkie przedszkolne grupy zebrały się w jednej sali, gdzie z wizytą odwiedził ich pies Sznupek. Po wizycie w sali, dzieci oglądały policyjny radiowóz.

Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak ważne jest noszenie odblasków. O tym i o innych ważnych sprawach opowiadali dzieciom z przedszkola nr 7, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach. Spotkanie z najmłodszymi odbyło się w ramach policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

W ramach wczorajszego spotkania przedszkolaki wysłuchały prelekcji i chętnie zadawały pytania. W trakcie naszej wizyty, dzieci odwiedził chyba wszystkim dzieciom znany i przez nich lubiany specjalny gość - pies Sznupek, który jest maskotką Śląskiej Policji. Po wizycie Sznupka dzieci miały okazję z bliska zobaczyć policyjny radiowóz.

Wczesna edukacja przedszkolaków jest bardzo ważna, gdyż część z nich już w przyszłym roku uda się do szkół, by rozpocząć swoją przygodę z nauką. Istotne, by Ci już teraz wiedzieli jak bezpiecznie poruszać się m.in. w pobliżu przejść dla pieszych.