Walka z przestępczością narkotykową to jeden z priorytetów dla policjantów tutejszej jednostki. W poniedziałek mundurowi wydziału prewencji zatrzymali 26-latka ze Świętochłowic, który posiadał przy sobie amfetaminę. Za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat więzienia.

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach nie odpuszczają i sukcesywnie zwalczają przestępczość narkotykową. Wyeliminowanie substancji niedozwolonych z ulic miasta to priorytet dla policjantów tutejszej jednostki.

W poniedziałek, podczas patrolu dzielnicy Chropaczów, policjanci podjęli czynności wobec mężczyzny, który nerwowo się zachowywał i na ich widok schował coś do puszki po napoju. Policyjny „nos” nie zawiódł, w puszce mundurowi ujawnili biały proszek zawinięty w folię aluminiową. Badanie testerem potwierdziło, że jest to amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany, był już karany za podobne przestępstwa. Śledczy przedstawili mu zarzut posiadania substancji psychoaktywnej. Grozi mu teraz do 3 lat za kratkami.