Czy projektory to rozwiązanie, w które warto zainwestować?

Współczesne i nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają nam naprawdę na wiele, dlatego możemy spodziewać się tego, że trend ten zostanie z pewnością utrzymany. Widać to doskonale pod kątem smartfonów, które z roku na rok oferują wiele nieznanych nam wcześniej udogodnień, a wszystko to dzięki prężnemu rozwojowi technologii wdrażanej do wielu projektowanych modeli. Tyczy się to jednak nie tylko urządzeń mobilnych, jak wspomniane smartfony, tablety i inne, ale też takich sprzętów, jak np. telewizory. W końcu jeszcze 20 lat temu korzystaliśmy z kineskopowych telewizorów a te powyżej 30 cali były standardem. Dziś z kolei „odchudzone” oraz ogromne modele z technologią LED nie robią już na nas takiego wrażenia, ponieważ oczekujemy znacznie więcej. Czy warto inwestować w projektory? Jak ich potraktował rozwój technologii?

Projektor multimedialny to bez wątpienia rozwiązanie, które kojarzy się nam w pierwszej kolejności z aulą wykładową, biurową salą konferencyjną czy też z kinem. Ale czy także z obecnością w naszym salonie? Na pierwszy rzut oka pewnie niekoniecznie. Z drugiej strony, należy zdawać sobie sprawę z tego, że nowoczesne modele rzutników są już dobrze dostosowane do potrzeb standardowego użytkownika, dlatego warto zastanowić się nad zakupem jednego z modeli popularnych marek.

Emocje kinowe we własnych czterech ścianach dzięki projektorowi

Na ogół bardzo lubimy chodzić do kina na najnowsze produkcje światowej kinematografii. Takiemu wyjściu zawsze towarzyszą pewne emocje, a to nie tylko związane z faktem obejrzenia filmu, ale też efektu „wow” jaki gwarantuje przeolbrzymi ekran. Nie trzeba się tego wstydzić – każdy z nam marzył kiedyś o własnej sali kinowej, a projektor multimedialny jest w stanie sprawić, że owe marzenie będzie mogło się ziścić.

Już nawet przeciętny projektor jest w stanie zapewnić nam obraz o wielkości 100 cali, co jak wiadomo jest raczej trudną dostępną opcją w przypadku telewizorów. Oczywiście być może uda się nam kupić tak wielki odbiornik, natomiast jego cena przynajmniej kilkakrotnie przekroczy cenę projektora, który oferuje to samo – równie wielki obraz i to w dobrej jakości.

Jakość obrazu, której nie powstydziłby się niejeden nowoczesny telewizor

Czym zachwycają nas nowe modele telewizorów? Na pewno producenci próbują się prześcignąć pod kątem jakości obrazu i nowoczesnych rozwiązań implementowanych w matrycy. Wszyscy zgodzimy się ze stwierdzeniem, że Full HD to obecnie standard i taki też mogą zapewnić nawet te niedrogie projektory, dlatego wcale nie musimy się obawiać tego, że nasze przeszło stucalowy obraz będzie niewyraźny, nieostry i niespełniający naszych wymagań. Co prawda możemy zdecydować się na nieco odważniejsze posunięcie wybierając taki, który obsługuje jakość 4K, a nawet i 8K. Należy sobie zdawać przy tym jednak sprawę z tego, że wówczas będziemy musieli pogodzić się ze znacznie wyższym wydatkiem – często przekraczającym koszt telewizora. Ten drobny mankament nie oznacza jednak, że powinniśmy zrezygnować z tej opcji. Wszak najważniejsze jest tutaj to, aby móc cieszyć się ogromnym obrazem rodem z odwiedzanych przez nas sal kinowych. To na pewno sprawi, że nasze seanse filmowe i serialowe już nigdy nie będą takie jak dawniej – oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Najwyższy poziom mobilności – rzutnik, jako wygodny dystrybutor multimediów

Telewizor to sprzęt, który ustawiamy często w centralnej części naszego salonu, ponieważ jest to główny element naszej strefy rozrywki w domu lub w mieszkaniu. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby podobnie postąpić z projektorem, umieszczając go na stałe pod sufitem, natomiast jest znacznie lepsze rozwiązanie. Rozstawianie statywu, na którym można ustawić projektor nie wymaga wiele, a pozwala nam to na znacznie więcej pod względem mobilności. Dzięki temu, możemy np. zabrać go ze sobą na uczelnie, aby wyświetlić prezentację na zaliczenie, do biura, aby pokazać plan działania współpracownikom, czy też do własnego ogrodu by zorganizować prawdziwe kino plenerowe. Jeśli nie dysponujemy gładką białą ścianą, warto dodatkowo pomyśleć jeszcze nad zakupem ekranu projekcyjnego ustawianego na statywie, który dopełni zestaw.