Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świętochłowice

 Wynajmowanie auta – to takie proste

Wynajęcie samochodu dzisiaj a kiedyś to dwie różne rzeczy. Kiedyś zwykły człowiek raczej nie mógł sobie na to pozwolić wyjeżdżając na wakacje. Ten kto to robił, był uznawany za bogacza. Teraz to się zmieniło i mamy szerszy wybór samochodów od luksusowy i sportowych po zwykłe modele, którymi jeździmy na co dzień po ulicy. Coraz więcej osób korzysta z usług wypożyczalni aut w czasie swoich urlopów. To naprawdę może nam ułatwić życie i urozmaicić nasze wakacje. Już nie musimy być zdani na transport publiczny lub na biuro podróży.

Jaką wypożyczalnię wybrać?

Wybór wypożyczalni jest ogromny i każdy musi dokonać wyboru na podstawie swoich preferencji. Dobrze jest zwracać uwagę na kwestie takie jak: kaucja, wkład własny w ubezpieczenie, limit kilometrów, czy sposób płatności. Wszystko to omówimy poniżej. Z naszej strony możemy polecić wypożyczalnię w Krakowie: https://comfortcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-krakow/. W niej, np. nie pobierają kaucji.

Kaucja i inne haczyki

Koszta wypożyczenia auta mogą wzrosnąć, jeżeli dasz się złapać na haczyk firm, wynajmujących auta. Jednym z tych haczyków jest kaucja. W większości przypadków jest ona zwracana po kilku tygodniach, ale przez ten czas macie zamrożone pieniądze i to zazwyczaj niemałe. Jeśli nie macie oszczędności, aby sobie na to pozwolić, to omijajcie takie wypożyczalnie, gdzie ta kaucja jest pobierana. Zawsze warto czytać regulamin, bo tam znajdziecie wszystkie takie haczyki. Kolejnym haczykiem jest limit kilometrów. Jeżeli planujecie objazdówkę i może wyjść wam dużo kilometrów przejechanych, to sprawdźcie w regulaminie limit kilometrów. Zapis zwykle informuje, ile zapłacicie za każdy dodatkowy kilometr na liczniku waszego auta. Istnieją wypożyczalnie, które tego zapisu nie posiadają.

Ubezpieczenie

Każda wypożyczalnia oferuje swoje własne ubezpieczenie w cenie wynajmu. Nie są one powiązane z firmami ubezpieczeniowymi, więc mają trochę inne zasady. W tym może być zasada wkładu własnego. O co dokładnie chodzi? A o to, że w przypadku, gdy naprawa szkód będzie mniej kosztowna niż kwota, która jest podana w regulaminie, to wtedy wy zapłacicie za naprawę (zwykle ściągają tą kwotę z twojej karty). Jeżeli zaś będziecie potrzebować samochodu zastępczego to możecie liczyć na: samochód zastępczy z oc generali.

Czego potrzebujemy?

Na pewno potrzebujecie udowodnić, że macie uprawnienia do kierowania pojazdem. Zatem potrzebne jest prawo jazdy kierowcy (wynajmującego). Dodatkowo jest też potrzebny dowód osobisty, aby potwierdzić waszą tożsamość. W przypadku, gdy chcecie dodać drugiego kierowcę do umowy (czasami jest to darmowa opcja, czasami trzeba dopłacić kilka złotych), to on także musi okazać te dwa dokumenty. Co do płatności, to nie zapłacicie za wynajem auta gotówką. Jedyna forma płatności to karta płatnicza i jest to zwykle karta kredytowa. W nie wszystkich firmach wynajmujących samochody zaakceptują kartę debetową, więc powinniście to sprawdzić w regulaminie, zanim podejmiecie decyzję o rezerwacji samochodu.