Podczas weekendu stróże prawa przeprowadzili działania „Jednośladem bezpiecznie do celu” . Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa wśród rowerzystów i pieszych, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi rozdawali elementy odblaskowe wszystkim kontrolowanym uczestnikom ruchu drogowego.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez pojazd jadący z dużą prędkością praktycznie nie mają szans na przeżycie. Do tej grupy zaliczyć należy m.in. rowerzystów i to właśnie na nich w sobotę i niedzielę szczególną uwagę zwracali policjanci ze świętochłowickiej drogówki, podczas działań „JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU”. Każdy kontrolowany rowerzysta otrzymywał element odblaskowy. W działania bezpośrednio zaangażowany był Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp. Adam Sadura, który wraz z kilkoma patrolami WRD promował bezpieczne zachowania wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego. Elementy odblaskowe rozdawane podczas działań zakupione zostały przez świętochłowicki magistrat, który zawsze chętnie włącza się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Świętochłowic.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.