Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świętochłowice

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wzięli udział w akcji p/k "Dojedź(my) bezpiecznie do celu". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na to czy kierowcy korzystają z pasów bezpieczeństwa, foteliki dla dzieci są prawidłowo zamontowane oraz czy stan techniczny pojazdów nie zagraża kierowcom.

"Dojedź(my) bezpiecznie do celu" to akcja w której udział wzięło 10 policjantów świętochłowickiej drogówki. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na te kwestie, które są bezpośrednio związane z naszym przygotowaniem się do jazdy. Sprawdzano stan techniczny pojazdów, odpowiedni montaż czy dobór fotelika dziecięcego oraz czy wszystkie osoby w pojeździe korzystają z pasów bezpieczeństwa. Z uwagi na warunki pogodowe nie pominięto kontroli prędkości, która powinna być do nich dostosowana. Już do południa ujawniono 19 wykroczeń, które głównie dotyczyły nie korzystania z pasów bezpieczeństwa.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.